Jak donosi Agencja France-Presse sąd wojskowy w Bangkoku (Tajlandia) skazał 34-letniego mężczyznę na 35 lat więzienia za posty umieszczone na Facebooku.

Mężczyzna umieścił 10 postów zawierających zdjęcia lub treści video pokazujące Rodzinę Królewską na koncie na Facebooku rzekomo należącym do innego użytkownika. Konto miało służyć oczernieniu tej osoby, którą był eks-przyjaciel skazanego.

Treść postów została uznana za obrazę majestatu i sąd początkowo skazał mężczyznę na 7 lat więzienia za każdy z 10 postów – co łącznie dało 70 lat więzienia. Kara została zmniejszona o połowę w związku z tym, że oskarżony przyznał się do winy. Według informacji agencji mężczyzna początkowo nie przyznawał się do stawianych mu zarzutów, ale po ponad rocznym oczekiwaniu w więzieniu na rozpoczęcie procesu – postanowił zmienić zdanie.

Obowiązujące w Tajlandii prawo dotyczące obrazy majestatu jest bardzo surowe, a pryncypialne traktowanie przepisów z tego obszaru wzmogło się znacznie od czasu przewrotu w maju 2014 roku, w wyniku którego władzę przejęła promonarchistyczna hunta wojskowa.

Źródła: afp.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: Facebook, Tajlandia, więzienie,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz