Serwisy We Are Social oraz Hootsuite opracowały raport na temat cyfryzacji społeczeństwa na świecie. W raporcie wykazano, że 67% ogółu ludności świata czy jak kto woli 5 miliardów ludzi korzysta z jakiegoś rodzaju urządzenia mobilnego. 80% używanych obecnie urządzeń mobilnych to smartfony.

Liczba użytkowników serwisów społecznościowych wzrasta proporcjonalnie do liczby  użytkowników cyfrowych. W Stanach Zjednoczonych ponad 230 milionów osób korzysta z Facebooka. Inny znaczący wzrost został odnotowany w Indonezji, gdzie aktywni użytkownicy Facebooka osiągnęli liczbę 117 milionów.

Co ciekawe, łączna liczba miesięcznych użytkowników Facebooka wyniosła 1.938 miliarda, co oznacza spadek o 2,5%. Mimo to, nie ma powodu do niepokoju. Jak zapewniają analitycy użytkownicy Facebook będą narastać i osiągną wzrost do 2 miliardów użytkowników w przeciągu kilku tygodni.

Według raportu chińscy użytkownicy wciąż mają kłopoty z Facebookem. Zamiast portalu Marka Zuckerberga chińczycy korzystają z alternatyw lokalnych. Ponad 870 milionów ludzi w Chinach korzysta z WeChat. Jeszcze pół roku temu liczba ta była mniejsza o 80 milionów osób.
Warto dodać, że według raportu ogólna liczba osób korzystających z internetu na świecie wynosi 3.8 miliarda osób. Liczba osób korzystających z serwisów społecznościowych to prawie 2,9 miliarda osób z czego blisko 2,7 miliarda to użytkownicy mobilni.

Źródło: thenextwebTagi: Facebook, Internet, Media społecznościowe,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz