W dniu dzisiejszym internetowy gigant z Seattle ogłosił rozpoczęcie konkursu dla obszarów metropolitalnych z Ameryki Północnej, w którym główną wygraną jest zlokalizowanie na zwycięskim terytorium drugiego po Seattle budynku Centrali Amazon.

Ma on być w pełni równy rangą obecnej siedzibie firmy w Seattle, a jego budowa kosztować 5 miliardów dolarów.

Amazon oczekuje, że zgłaszające się obszary metropolitalne przedstawią listę potencjalnych korzyści finansowych, zwolnień podatkowych i innych udogodnień na jakie może liczyć firma w zamian za podjęcie decyzji o lokalizacji budynku w danym rejonie.

Dodatkowo zwycięski obszar powinien być miejscem pozwalającym na pozyskanie i utrzymanie utalentowanych technologicznie pracowników, posiadać dostęp do publicznego transportu i autostrad oraz międzynarodowego portu lotniczego.

Stawka jest bardzo wysoka, gdyż jak powiedział szef Amazon – Jeff Bezos, nowy budynek centrali przyniesie obszarowi, na którym powstanie bezpośrednie korzyści w postaci miliardowych inwestycji oraz dziesiątek tysięcy wysokopłatnych miejsc pracy.

„Amazon HQ2 will bring billions of dollars in up-front and ongoing investments, and tens of thousands of high-paying jobs”

Według szacunków w planowanej drugiej siedzibie firmy zatrudnienie ma znaleźć około 50 tysięcy pracowników na okres od 10 do 15 lat, ze średnim rocznym wynagrodzeniem na poziomie 100 tysięcy dolarów.

Termin zgłaszania się do konkursu został wyznaczony na 19 października, a według przewidywań liczba zgłoszeń będzie duża. Obecna siedziba firmy w Seattle przyniosła miastu ponad 38 miliardów dolarów w inwestycjach oraz dała zatrudnienie 93 tysiącom pracowników (40 tys. miejsc pracy w samej siedzibie oraz 53 tys. pośrednio na obszarze Seattle).

Źródła: siliconvalley.com, źródła grafiki: pixabay.comTagi: Amazon, HQ2, Jeff Bezos,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz