Google oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję swojego systemu dla urządzeń mobilnych. Android w wersji 8.0 otrzymał nazwę Oreo na cześć popularnego ciastka. Nowy system został wyposażony także, kilka ciekawych funkcji które pokrótce opisujemy poniżej.

Obsługa zadań ma przebiegać szybciej niż w przypadku Androida 7 Nougat. Poprawiono także czas rozruchu systemu. Google chwali się na swoim blogu, że Android Oreo pracujący na telefonie Google Pixel ładuje się aż dwa razy szybciej. Ponadto dzięki optymalizacji procesów w tle, telefony wyposażone w nowy system będą mniej prądożerne, a co za tym idzie ich czas działania na baterii wydłuży się.

Android Oreo otrzyma funkcję inteligentnego zaznaczania tekstu. Podczas kopiowania tekstu system może rozpoznać którą część tekstu chcemy skopiować. Dotyczy to np. adresów internetowych czy numerów telefonów. Kopiowanie tekstu na urządzeniach mobilnych jest dość problematyczne więc funkcja ta może okazać się przydatna.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jakie oferuje nowy Android jest autouzupełnianie pól w aplikacjach. Działa to podobnie jak Google Smart Lock w przeglądarce Chrome tylko, że autouzupełnianie będzie możliwe we wszystkich zainstalowanych aplikacjach. Takie udogodnienie na pewno przyda się podczas zmiany telefonu. Nowa funkcja zapamięta takie informacje jak loginy czy hasła w chmurze na twoim koncie Google. Podczas zmiany urządzenia będziemy mogli zalogować się automatycznie do wybranych aplikacji.

Nowy android otrzymał także kropki powiadomień (Notification Dots). Tego typu rozwiązanie jest już znane użytkownikom urządzeń firmy Apple. Kropki powiadomień będą wyświetlane przy ikonach aplikacji.

Jedną z ciekawszych możliwości Androida 8 jest tzw. Picture in Picture – funkcja pozwalająca zmniejszyć oglądane wideo i wyświetlać je w dowolnym miejscu na ekranie. Od teraz użytkownicy Androida będą mogli oglądać np. film z Youtuba i jednocześnie normalnie korzystać z urządzenia.

Na koniec warto dodać, że łączność Bluetooth ma działać lepiej i ma przełożyć się na lepszą jakość przesyłanego sygnału audio. Android O otrzyma także dodatkowy zestaw emotikon który prezentujemy poniżej.

Źródło: Google, EngadgetTagi: Android, Android 8.0, Android 8.0 Oreo, Android O,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz