Apple domaga się od Kalifornii aby ta wprowadziła do swojej polityki więcej restrykcji względem zasad prowadzenia testów pojazdów autonomicznych nie wyposażonych w tradycyjne systemy kierowania m.in. kierownice lub poruszające się bez ludzkich kierowców.
Władze kalifornijskie ogłosiły we wtorek, że wysłuchają wszystkich głosów dotyczących obecnie funkcjonującej polityki zanim wprowadzą do niej zmiany. Zainteresowani śledzą ten proces z niesłabnącą uwagą – swoje komentarze wysłały też Alphabet Inc., Toyota Motor Corp, Tesla Motors Inc., Uber Technologies  Inc. i Ford Motor Co.
Pojawiające się komentarze wskazują, że Apple, które znalazło się lekko w tyle stawki, zależy na bardziej restrykcyjnych sposobach raportowania usterek autonomicznych systemów sterujących ponieważ chciałoby skorzystać z publicznych danych w tym zakresie, które konkurencja musiałaby ujawnić. Dzięki temu mogłoby nadrobić swoje braki korzystając z bogatszego doświadczenia konkurentów.
Apple poprosiło także o wyjaśnienie sformułowań dotyczących uzyskiwania pozwoleń na prowadzenie testów samochodów autonomicznych – są one wymagane nawet gdy w samochodzie znajduje się ludzki kierowca.
Apple nigdy oficjalnie nie ogłosiło przystąpienia do wyścigu w budowie sterowanego autonomicznie samochodu, jednak firma zatrudniła ostatnio szereg ekspertów samochodowych.Tagi: Alphabet Inc., Apple, Ford Motor Co., Tesla Motors Inc., Toyota Motor Corp, Uber Technologies Inc.,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz