Według informacji agencji Reuters firmy Apple i Nokia nareszcie zakopały topór wojenny i zawarły porozumienie odnośnie spornych praw patentowych dotyczących użytkowania technologii związanych z produkcją smartfonów.

Nokia pozwała Apple za naruszenie 32 rozwiązań technologicznych chronionych patentami w grudniu 2016 roku. Chodziło o prawa do rozwiązań związanych z wyświetlaczami, oprogramowaniem, chipsetami oraz interfejsami użytkowników. Pozwy zostały złożone jednocześnie w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Nokia podała, że zgodnie z zawartym porozumieniem otrzyma poza żywą gotówką również pewne dodatkowe przychody od Apple przez cały okres jego trwania. Niestety nie ujawniono więcej szczegółów zasłaniając się koniecznością zachowania tajemnicy handlowej. Nokia ma zacząć otrzymywać pieniądze jeszcze w bieżącym kwartale.

Jednocześnie obie firmy zawarły dodatkowe porozumienie, w ramach którego Apple ma przywrócić do swoich kanałów sprzedaży online cyfrowe produkty zdrowotne Nokii, która z kolei ma zapewnić produkty sieciowe i infrastrukturę dla Apple.

Pewne jest, że obie firmy powinny skorzystać na wzajemnej współpracy. Na wieść o porozumieniu kurs akcji Nokii skoczył o 7%.

Źródła: reuters.comTagi: Apple, Nokia, spór o prawa patentowe,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz