… przekąski z automatów (m.in. chipsy i batony czekoladowe) o łącznej wartości 3,3 tysiąca dolarów (około 12,5 tysiąca PLN).

Jak donosi Agencja Reuters „atak” miał miejsce w 2013 roku. Jeden z pracowników firmy będącej podwykonawcą dla CIA, wykonujący pracę w jej siedzibie zauważył, że automaty zapewniały możliwość dokonywania zakupów przy pomocy kart przedpłaconych w systemie firmy FreedomPay nawet w przypadku gdy na karcie nie było żadnych środków. Wystarczyło odłączyć kabel zapewniający automatowi połączenie z systemem FreedomPay.

Wieść o darmowych przekąskach szybko się rozeszła i zyskały one sporą popularność wśród innych pracowników firm-podwykonawców.

Jednak wszystko ma swój kres – o znikających z automatów przekąskach dowiedziały się władze CIA i postanowiono wyjaśnić tą tajemnicę. Automaty zostały objęte stałą obserwacją i w krótkim czasie śledztwo w sprawie „afery przekąskowej” stało się bardzo rozwojowe.

Wszystkich amatorów darmowych chipsów wyłapano i poddano przesłuchaniu, po którym zostali odeskortowani poza siedzibę CIA. Firmy, w których byli zatrudnieni bezzwłocznie zwolniły ich z pracy.

Źródła: reuters.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: atak hackerski, CIA,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Atak hackerów na CIA – wykradziono…"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
W Chinach za kurczaka w KFC zapłacisz jednym uśmiechem

[…] – w takich przypadkach nawet w siedzibie CIA nie można być niczego do końca pewnym – a w tamtej sprawie chodziło tylko o czipsy i […]

wpDiscuz