Zeszłoroczna premiera Xiaomi Mi MIX wytyczyła nowy trend w projektowaniu telefonów. Dziś tzw. „bezramkowce” stanowią pewien standard w budowaniu telefonów którego nie może przegapić żaden szanujący się producent telefonów. „Bezramkowce” stały się na tyle popularne, że trafiły również do segmentu budżetowego za sprawą małych chińskich producentów. Premiera Xiaomi Mi MIX nie tylko wpłynęła na obowiązujące trendy, ale pokazała jeszcze jedną ważną rzecz – innowacyjne podejście w projektowaniu urządzeń mobilnych może przynieść ogromne korzyści większym chińskim producentom, pozwalając im konkurować na pewnym poziomie z gigantami takimi jak choćby Samsung.

Kolejnym krokiem milowym na rynku urządzeń mobilnych będzie niewątpliwie stworzenie smartfona zupełnie pozbawionego ramek. Producenci są już blisko realizacji tego celu. Dobrym na to przykładem jest zaprezentowany niedawno Iphone X. Producentem smartfonów który może nam zaprezentować rewolucyjne rozwiązanie w postaci zupełnie pozbawionego ramek wyświetlacza jest… Vivo.

Niedawno do sieci za pośrednictwem serwisu Weibo wyciekły zdjęcia z prezentacji (najprawdopodobniej jest to wewnętrzna prezentacja dla pracowników Vivo) oraz rendery urządzenia. Trzeba przyznać, że telefon na grafikach prezentuje się obłędnie. Rendery przedstawiają smartfon który jest zupełnie pozbawiony ramek. Stosunek pokrycia powierzchni przedniego panelu przez ekran jest bliski 100%. Na grafikach widzimy, że w wyświetlaczu umiejscowiono jedynie dwa niewielkie otwory na przedni aparat oraz czujniki. Prócz tych dwóch niedoskonałości cały przód urządzenia zajmuje wyświetlacz.

Z przecieku możemy dowiedzieć się jeszcze kilku ciekawych rzeczy. Telefon którego dotyczyła prezentacja to nowy flagowiec – Vivo Xplay 7. Smartfon ma być pierwszym telefonem na rynku z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. Jak można zauważyć, urządzenie nie ma widocznego głośnika. Jest prawdopodobne, że zastosowano tu technologię znaną z Xiaomi Mi MIX czyli głośnik piezoelektryczny ukryty pod ekranem. Poza tym smartfon ma być niebywale cienki.

Sercem telefonu ma być nadchodzący Qualcomm Snapdragon 845. Będzie to najpotężniejszy układ z rodziny procesorów Qualcomm’a. Ponadto Vivo Xplay 7 otrzyma 8 GB pamięci RAM oraz w zależności od wariantu urządzenia – 128GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Telefon ma być także wyposażony w podwójny aparat główny od Sony. Dokładna nazwa modelu kamery to IMX401. W tej chwili nic tak naprawdę nie wiemy o tym modelu aparatu, ale należy się spodziewać, że będzie to jakiś wariant modelu IMX400 z 4-krotnym zoomem optycznym, którego mieliśmy okazję już poznać w Sony Xperia XZ Premium.

 

Trzeba przyznać, że zdjęcia z prezentacji oraz grafiki urządzenia wyglądają bardzo wiarygodnie. Poza tym Vivo posiada technologię pozwalającą na zastosowanie wyświetlacza z wbudowanym skanerem linii papilarnych – niedawno producent zaprezentował działający prototyp takiego telefonu. Jeśli wszystkie powyższe informacje okażą się prawdą to już w przyszłym roku możemy być świadkami premiery przełomowego urządzenia, które mogłoby stać się prawdziwym hitem sprzedażowym.

Źródło: weibo, phonearena, tabletowoTagi: Snapdragon 845, Vivo, Vivo Xplay 7,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz