Nokia ogłosiła, że  w ramach współpracy z Szpitalem Uniwersytetu w Helsinkach przeprowadziła transmisję na żywo z operacji neurochirurgicznej.

Dzięki użyciu Nokia OZO – zaawansowanej kamery umożliwiającej tworzenie sferycznych nagrań w formacie 360 stopni mogło w niej uczestniczyć jednocześnie blisko 100 neurochirurgów. Transmisja obejmowała przekaz video przy pomocy OZO Reality Platform wyświetlanego dzięki playerowi OZO SDK. 360-stopniowy obraz z kamery OZO był uzupełniany nakładkami graficznymi i obrazami mikroskopowymi wzbogaconymi  przestrzennym dźwiękiem.

Dzięki transmisji lekarze mogli uczestniczyć w 17 Helsińskim Demonstrowanym na żywo Kursie z Mikroneurochirurgii Operacyjnej prowadzonym przez Szpital Uniwersytetu w Helsinkach. W normalnych warunkach takie operacje może jednocześnie śledzić do 15 lekarzy z uwagi na ograniczenia miejsca ich przeprowadzania. W przypadku korzystania z technologii Nokii – potencjalna liczba obserwatorów jest nieograniczona bez względu na ich miejsce pobytu.

Nokia OZO to kamera z wyższej, profesjonalnej półki. Wyposażona jest w osiem obiektywów rejestrujących treści video w 195-stopniowym polu widzenia w rozdzielczości 4K z szybkością 30 klatek na sekundę. Finalny 360-stopniowy obraz jest wzbogacony przestrzennym dźwiękiem rejestrowanym przy pomocy ośmiu mikrofonów, z których każdy jest przypisany do jednego obiektywu.

Źródło: nokia.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: Nokia OZO, Szpital Uniwersytetu w Helsinkach, Transmisje na żywo 360 stopni,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz