W dniach od 1 do 4 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsza w Polsce edycja konwentu Comic Com – gratka dla miłośników gier, komiksów filmów, seriali i literatury spod znaku fantasy i science-fiction.

Organizatorzy liczą na rekordową frekwencję i chcą pobić ostatnią edycję konwentu, która odbyła się w San Diego, na której gościło ok. 147 tysięcy osób. Impreza ma się odbyć w nadarzyńskim centrum targowo-konferencyjnym  Ptak Warsaw Expo (6 hal, ponad 15 tys. miejsc parkingowych, ogólna powierzchnia większa niż targi poznańskie i kieleckie razem).

Być może się to uda, gdyż impreza planowana jest z rozmachem – wśród zaproszonych sław znalazło się szereg aktorów, pisarzy i twórców spod znaku przedniej rozrywki.

Ze świata filmu i seriali swoje przybycie zapowiedzieli: Charles Dance (znany z roli Lorda Tywina Lannistera w „Grze o Tron”), Carice Van Houten (znana z roli kapłanki R’hllora z tegoż serialu), Hafthor „Thor” Bjornsson (znany z roli Gregora „Góry” Clegane’a z  „GoT”), John Kavanagh (znany z serialowych ról kardynała Campeggio z serialu „Dynastia Tudorów” oraz wieszcza z serialu „Wikingowie”), Melissa Ponzio (znakomita rola w serialu „The Walking Dead”).

Tłumnie przybędą autorzy książek tacy jak Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz, Robert Szmidt (żeby wymienić tych najbardziej znanych miłośnikom gatunku).

Sporą atrakcję dla zwiedzających mają stanowić strefy tematyczne na jakie podzielono tereny wystawowe. Znajdziemy tu:
– Strefę Gry o Tron – z repliką obozu Czarnej Straży zbudowanego z namiotów rycerskich z wyposażeniem;
– Strefę Mad Maxa – plemienne rytuały z postapokaliptycznego świata, gangi motocyklowe i pokazy sztuk walki – a wsztystko okraszone pyłem i kurzem nosącym dawkę promieniowania;
– Strefę Star Wars – z repliką X-Winga w sklali 1:1 i kantyną z Tatooine;
– Strefę Wikingów – z obozem najeżdzców z północy, w którym będzie można wziąć udział w turnieju łuczniczym i posłychać sagi o dzielnym Ragnarze Lothbroku;
– Strefę Fear of the Walking Dead – wszystko dla miłośników lunatykujących żywych trupów.

Niepodważalnym atutem imprezy będzie również konkurs dla Cosplayerów z pulą nagród sięgającą 11 tysięcy PLN.

Organizatorzy planują również moc dodatkowych atrakcji jakie będą towarzyszyć zwiedzającym w szeregu grup tematycznych podzielonych na tzw. aleje i strefy. Będziemy mieli więc aleje nauki, gier, gwiazd, strefy komiksów, twórców i youtuberów, strefę „zbudujmy to” pod patronatem stowarzyszenia fanów klocków LEGO, oraz maratony serialowe („Gra o Tron” sezon 6, „Outcast” sezon 1, „Legion” sezon 1).

Co do ceny biletów – w sprzedaży są karnety uprawniające do uczestnictwa w konwencie w wersji złotej, srebrnej i normalnej w cenach 150, 70 i 40 PLN. Niestety aby mieć miejsce siedzące w trakcie paneli z uczestnictwem zaproszonych sław oraz dostać się do strefy autografów trzeba wykupić najdroższy – złoty karnet. Choć dla prawdziwych maniaków  –  nie będzie to chyba przeszkoda.

Źródła: warsawcomiccon.plTagi: Carice Van Houten, Charles Dance, Comic Con, Gra o Tron, Hafthor "Thor" Bjornsson, John Kavanagh, Legion, Mad Max, Melissa Ponzio, Outcast, Star Wars, The Walking Dead, Wikingowie,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz