Niedawno został upubliczniony nowy 5-letni plan rozwoju kulturalnego i reform zatwierdzony przez partię i Radę Państwa mający na celu udoskonalenie praw i reguł związanych z internetem.

Jak podała Agencja Prasowa Xinhua jednym z jego istotnych założeń jest wdrożenie systemu kwalifikacyjnego dla osób zajmujących się publikacją wiadomości online. Ponadto plan ma dać możliwość wyprowadzenia  mocnego uderzenia przeciw internetowym plotkom, szkodliwym informacjom, fałszywym wiadomościom, fałszywym mediom i fałszywym reporterom. Według Agencji media powinny iść w zgodzie z oficjalną linią partii, utrzymywać właściwe przewodnictwo oraz wspierać i promować tzw. „pozytywną propagandę”.

Według ustawodawców zacieśnienie kontroli jest konieczne z uwagi na wzrost liczby występujących zagrożeń bezpieczeństwa. Szczególny nacisk ma zostać położony na portale publikujące wiadomości online oraz dostawców sieci.

Ponadto plan wzywa także do wzmożenia wysiłku promowania chińskiego punku widzenia oraz chińskich osiągnięć na całym świecie.Tagi: Bezpieczeństwo w internecie, Chiny,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz