Counterpoint – firma badawcza zajmująca się badaniami rynku opublikowała na swojej stronie raport zawierający kilka ciekawych informacji na temat codziennego korzystania ze smartfonów oraz wydatków ponoszonych na urządzenia mobilne.

Według badaczy, 21 procent właścicieli smartfonów spędza na korzystaniu ze swojego urządzenia ponad 5 godzin dziennie, a 26% wszystkich użytkowników spędza ze swoim urządzeniem ponad 7 godzin w ciągu dnia. Z raportu wynika, że jeden na czterech użytkowników poświęca swojemu urządzeniu więcej niż 7 godzin dziennie. Trzeba przyznać, że to dość zaskakująca liczba. W ujęciu dziennym to tylko o godzinę krócej od pełnoetatowej pracy. W przeprowadzonym badaniu jedynie 4% osób zadeklarowało, że spędza ze swoim smartfonem mniej niż jedną godzinę dziennie.

 

Według analityków, użytkownicy w krajach rozwijających się mają tendencję do dłuższego spędzania czasu ze swoim urządzeniem niż użytkownicy z krajów rozwiniętych. Na przykład, 55% wszystkich użytkowników z Malezji na korzystaniu z urządzenia mobilnego spędza ponad 5 godzin dziennie, podczas gdy 43% Japończyków deklaruje, że poświęca na to tylko 3 godziny w ciągu dnia.

Najpopularniejsze czynności jakie są wykonywane przez nas na smartfonie to:

  • Przeglądanie stron internetowych (64%)
  • Gry (62%)
  • Wykonywanie połączeń głosowych (55%)
  • Wysyłanie wiadomości (54%)

 

 

Według badaczy na całym świecie telefony są wymieniane na nowe średnio co 21 miesięcy. W przypadku Meksyku trwa to średnio 18 miesięcy. Po przeciwnej stronie znajduje się Japonia, gdzie konsumenci zanim zdecydują się wymienić urządzenie na nowe, wolą poczekać dłużej niż dwa lata (średnio 26 miesięcy).

 

 

 

Counterpoint opublikował też dane dotyczące możliwości zakupowych dla poszczególnych krajów. Nie dziwi fakt, że konsumenci w krajach rozwiniętych są w stanie wydać więcej pieniędzy na smartfony.

Arabia Saudyjska, Australia i Niemcy to kraje, w których połowa właścicieli smartfonów jest skłonna zapłacić za telefon ponad 400 dolarów. Jedna trzecia z nich jest skłonna zapłacić nawet więcej niż 500 dolarów. Indie są krajem, w którym tylko 5% konsumentów przeznaczyłoby ponad 400 dolarów na nowy smartfon.

Na koniec warto dodać, że według badaczy z Counterpoint, roczne wydatki na nowe smartfony na całym świecie przekraczają 370 miliardów dolarów.

 

Źródło: CounterpointTagi: Raport, smartfony, użycie smartfonów,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz