Nikomu nie trzeba chyba wyliczać zalet i korzyści jakie niesie ze sobą dla wiecznie zagonionego człowieka krótka drzemka. Nie tylko pozwala na zregenerowanie sił, ułatwia oczyszczenie umysłu i polepsza koncentrację ale także stanowi zdrowszą alternatywę dla kolejnej kawy czy napoju energetyzującego.

Ostatnio spory rozgłos zdobył projekt pod nazwą Silentmode, którego twórcy obecnie poszukują funduszy poprzez platformę crowdfundingową Kikstarter. Ma on na celu wyprodukowanie najlepszej na świecie, wysokiej klasy maski wspomagającej drzemki.


Maska ma umożliwić użytkownikowi pełne odcięcie się od źródeł światła, a poprzez pasywne usuwanie szumów dodatkowo wyciszyć docierające do niego odgłosy ze świata zewnętrznego.

Dodatkowo dla osób mających kłopoty z zaśnięciem będzie wyposażona w zestaw dźwięków wspomagających zapadnięcie w drzemkę i regulację oddechu pod nazwą Breathonics.

Oczywiście dla osób zasypiających tylko przy dźwiękach ulubionej muzyki – będzie możliwość połączenia się z serwisem Spotify lub dowolną inna aplikacją muzyczną.

Ta w pełni okalająca głowę użytkownika maska wykonana z pianki zapamiętującej kształt ma być pierwszym gadżetem muzycznym, na którym będzie można wygodnie leżeć.

Ponadto będzie wyposażona w Bluetooth 4.2 oraz baterię umożliwiającą nieprzerwane działanie urządzenia przez 24 godziny.

W chwili publikacji tego artykułu twórcy Silentmode, którym zależało na pozyskaniu funduszy w kwocie 40 tysięcy dolarów, uzyskali już ponad 90 tysięcy dolarów wsparcia od ponad 600 użytkowników serwisu Kikstarter.

Wysyłka urządzenia do pierwszych wspierających ma się rozpocząć w kwietniu 2018 roku. Aby dostać jedną z masek wystarczy wesprzeć twórców kwotą 129 dolarów (ok. 472 PLN) – choć trzeba się nieco pospieszyć, bo ich ilość jest mocno ograniczona.

Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o pozytywnym wpływie regeneracyjnych drzemek na ludzki organizm polecamy ciekawy artykuł na ten temat opublikowany w serwisie Health Ambition.

Źródła: kickstarter.com; źródła grafiki: kickstarter.comTagi: Breathonics, maska wspomagająca drzemki, Silentmode,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz