Analitycy z Wall Street spekulują, że producent iPhone’a – Apple wykorzysta ogromne zasoby gotówkowe, aby dokonać przejęcia innego przedsiębiorstwa.

Analityk Citi, Jim Suva, mówi, że jeden z największych graczy na rynku VOD – Netflix jest najbardziej prawdopodobnym celem firmy Apple, jeśli ta zdecydowałaby się na duże przejęcie. Analityk szacuje, że istnieje 40% szans na przejęcie Netflixa przez Apple.

Innym możliwym celem zakupu jest gigant w branży rozrywkowej Disney. Suva ocenia szanse na przejęcie Disneya na 25%.

Kolejnymi firmami, które Apple mógłby przejąć są: producent samochodów elektrycznych Tesla, usługa VOD – Hulu oraz wydawcy gier wideo Activision Blizzard, Electronic Arts i Take-Two Interactive Software. Suva oszacował szanse na przejęcie tych firm na 10% lub mniej.

Suva podkreśla, że nabycie Netflixa miałoby duży sens dla firmy z Cupertino. Przede wszystkim chodzi o to, że Netflix ma już ugruntowaną pozycję oraz że działa globalnie.

W rozmowie z CNBC we wtorek szef Apple Tim Cook powiedział, że jego firma chce odgrywać rolę na rynku dostawców wideo. Do chwili obecnej Apple skupiał się na sprzedaży usług innych firm z tej branży, takich jak Netflix, Hulu i HBO za pośrednictwem App Store. Apple pobiera opłaty za zarządzenie płatnościami za te usługi. Ponadto chodzą głosy, że Amazon Prime Video będzie oferowany za pośrednictwem dekodera Apple TV. Premiera tej usługi na nowej platformie ma się odbyć prawdopodobnie w trzecim kwartale bieżącego roku.Tagi: Activision Blizzard, Apple, Blizzard, Disney, EA, Electronic Arts, Hulu, netflix, Take-Two Interactive, tesla, VOD,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz