Według informacji podanych przez agencję Reuters firma Amazon należąca do Jeffa Bezosa rozpoczęła właśnie dostawę artykułów spożywczych na terenie Berlina i Poczdamu. Usługa pod nazwą Amazon Fresh zapewnia klientom możliwość zamówienia do domu dostawy produktów spożywczych wybranych z bazy zawierającej 85000 pozycji – chleba, kawy czy czekolady oraz środków czystości. Można wykupić nieograniczoną liczbę dostaw w miesiącu za cenę 9,99 Euro – trzeba tylko pamiętać aby każde zamówienie osiągnęło minimalną wysokość 40 Euro. W ramach tej usługi dostawy są realizowane przez Deutsche Post DHL.

Usługa Amazon Fresh została pilotażowo uruchomiona w 2007 roku w Seattle w USA. Stopniowo uruchamiano ją również w innych miastach Stanów Zjednoczonych. Od 2016 roku usługa jest dostępna również  w Londynie.

Cóż – Amazon jest obecny w Polsce – posiada u nas swoje centra dystrybucyjne we Wrocławiu i Poznaniu. Może już niedługo wprowadzi tą usługę również i w naszym kraju? Co prawda mamy już możliwość robienia zakupów spożywczych online, ale żaden z obecnych na naszym rynku sprzedawców nie oferuje bazy 85 tys. produktów. Do tego wysoka jakość dostawy z Amazon może tylko zachęcić do korzystania z ich usług.Tagi: Amazon, Amazon Fresh, DHL, Jeff Bezos,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz