Zaledwie dzień po premierze Iphone’a X w sklepie dhgate.com można już zamówić jego podróbkę. GooPhone X do złudzenia przypomina telefon ad Apple i jest przy tym aż dziesięć razy tańszy. Cenę urządzenia ustalono na około 100 dolarów czyli około 350 zł.

Chińska firma GooPhone jest znana z podrabiania smartfonów znanych marek. W swoim portfolio GooPhone ma już podróbki takich producentów jak Samsung czy właśnie Apple. Nie dziwi więc fakt wprowadzenia do sprzedaży klona najnowszego produktu Apple. Zaskakujący jest jednak czas w jakim Chińczykom udało się przygotować ofertę. System sklepu wyświetla informację, że termin dostawy produktu do Polski planowany jest już na 2 października więc egzemplarze GooPhona X są już zapewne w produkcji. A to oznacza, że na zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji nowego telefonu GooPhone miał jeden dzień. Chiński producent mógł jednak przygotować urządzenie wcześniej opierając projekt telefonu na nieoficjalnych renderach Iphone’a X.

Co dostaniemy za wspomniane 100 dolarów? Budżetowy telefon przypominający Iphone’a X z bardzo kiepską specyfikacją. Wierzcie mi. Za tę kwotę da się znaleźć znacznie lepszy telefon. GooPhone X wyposażony jest w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD. Wnętrze GooPhone’a X skrywa słaby czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 z układem graficznym Mali-400. Telefon wyposażono w 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8GB lub 16GB pamięci wewnętrznej.

Akumulator ma pojemność 2100 mAh. GooPhone posiada też gniazdo słuchawkowe. Wyposażenie telefonu uzupełnia przedni aparat o rozdzielczości 2 Mpix oraz główna kamera o rozdzielczości 8 Mpix. Zapewne drugi obiektyw w głównym aparacie jest jedynie atrapą.

Urządzenie pracuje na starym już Androidzie 5.0 z nakładką udającą iOS. Wspomniany system pokazuje ikonę łaczności 4G choć telefon wyposażono w modem 3G. Takich „ulepszeń” jest więcej. System pokazuje jeszcze zawyżoną wersję systemu o zawyżoną rozdzielczość aparatów.

Na koniec warto wspomnieć, że powyższa grafika nie przedstawia realnego wyglądu urządzenia. Jest to tzw. render. W rzeczywistości telefon może wyglądać znacznie gorzej. Urządzenia nie polecamy nikomu, a newsa publikujemy w ramach ciekawostki.

Źródła: dhgate.com, gizchina.com, liliputing.comTagi: GooPhone, GooPhone X, Iphone X,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz