Denuvo

Dzięki czujności jednego z naszych czytelników dowiedzieliśmy się, że zabezpieczenie Denuvo w grze Agents of Mayhem zostało złamane w przeciągu 10 dni od premiery. To dość istotna informacja z dwóch względów.

Po pierwsze czas jaki potrzebowali crackerzy na złamanie zabezpieczenia stał się niebezpiecznie krótki. Niegdyś Denuvo słynęło z tego, że zabezpieczone gry mogą opierać się crackerom długimi miesiącami. Czas dziesięciu dni wygląda przy tym dość blado. Zaistniała sytuacja może skłonić developerów do rezygnacji z tego zabezpieczenia w przyszłości.

Po drugie według nieoficjalnych informacji gra Agents of Mayhem została zabezpieczona najnowszą wersją oprogramowania niezastosowaną we wcześniejszych grach. Jeśli ta informacja jest prawdziwa to można wysnuć wniosek, że crackerzy z pewnością znaleźli jakiś patent na szybkie łamanie tego zabezpieczenia niezależnie od wersji.

W samym czerwcu złamano 18 gier bazujących na Denuvo. Agent of Mayhem jest pierwszą grą która miała swoją premierę po tym wydarzeniu. W jednej z wcześniejszych wiadomości wysnuliśmy przypuszczenie, że najnowsza gra z Denuvo na pokładzie może nie opierać się zbyt długo crackerom. I to się sprawdziło.

Czekamy więc na kolejne premiery gier z tym zabezpieczeniem. Przyszłość słynnego zabezpieczenia będzie zależeć w dużym stopniu od tego jak crackerzy poradzą sobie z nowymi tytułami. Szansą na odrodzenie Denuvo jest z pewnością przeprojektowanie zabezpieczenia i dodanie do niego kolejnych nieznanych jeszcze przez crackerów elementów. Ale nie wiadomo czy austriacka firma ma takie możliwości. Czas to pokaże.

Źródło: własne, redditTagi: Agents of Mayhem, crack, denuvo, piractwo komputerowe,

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Denuvo znów poległo. Piracka wersja Agents of Mayhem trafiła do sieci"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
WIlk
Gość

„Czekamy więc na kolejne premiery gier” Proszę bardzo „White Day: A Labyrinth Named School”premiera: 22 sierpnia.Czas zgonu: 23 sierpnia.jak? https://kataloggsm.pl/najnowsza-wersja-zabezpieczenia-denuvo-zlamana/

CRV
Gość

PLANET.COASTER.CEDAR.POINTS.STEEL.VENGEANCE-STEAMPUNKS

Marcin03
Gość

E tam znowu padało zabezpieczenie tym razem w kilka godzin przez by steam006

wpDiscuz