Serwis hindustantimes.com poinformował, że w ostatni wtorek użytkownik smartfona Xiaomi Redmi Note 4 – Bhavana Suryakiran, mieszkaniec miejscowości Ravulapalem w Indiach został poparzony, kiedy to jego telefon eksplodował w kieszeni w trakcie przejażdżki na motorowerze. Ogień jaki pojawił się w następstwie wybuchu nie mógł zostać ugaszony pomimo obfitego polewania wodą wydobytego z kieszeni smartfona.

Bhavana Suryakiran zakupił telefon za pośrednictwem serwisu Flipkart na 20 dni przed wypadkiem. Planuje wystąpić na drogę sądową w celu uzyskania od Xiaomi odszkodowania za odniesione obrażenia.

Producent natychmiast wszczął szczegółowe dochodzenie w tej sprawie i potwierdził, że udało mu się zdobyć pozostałości urządzenia od jego właściciela.

„We would like to clarify a recent incident of a damaged Redmi Note 4 in East Godavari, Andhra Pradesh. We were able to procure the device after multiple conversations with the customer”

Według wiadomości podanych przez serwis gadgets.ndtv.com wstępne wyniki audytu ujawnione przez Xiaomi mówią o poddaniu urządzenia działaniu ogromnej zewnętrznej siły, co najprawdopodobniej było bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Jej działanie doprowadziło do wygięcia tylnej pokrywy oraz baterii telefonu oraz spowodowało uszkodzenia wyświetlacza.

„Upon first impressions of the damaged device, we can conclude that extreme external force was applied to the device, which led to the back cover and battery being bent and screen getting damaged.”

Xiaomi prosi swoich klientów o unikanie otwierania wyprodukowanych przez siebie urządzeń, oddziaływania na nie z dużą siłą oraz przebijania baterii. Ponadto ostrzega przed oddawaniem smartfonów do naprawy do nieautoryzowanych punktów serwisowych.

„We would like to request our customers to avoid opening the device, puncturing the battery or applying extreme physical force to the device. Further, do refrain from getting your smartphone repaired at unauthorised repair shops.”

Xiaomi posiada prawie 18% udziału w indyjskim rynku smartfonów i chcąc nadal zwiększać swoją obecność w tym rejonie świata nie może zlekceważyć tego wypadku.

Wybuchające baterie w modelu Samsung Galaxy Note 7 przysporzyły w ubiegłym roku sporych kłopotów koreańskiemu producentowi. Sprawa zakończyła się wycofaniem modelu z rynku, a ostatecznie producent stwierdził, że za kłopoty z urządzeniem odpowiadała wada produkcyjna montowanych w telefonie akumulatorów.

W tym konkretnym wypadku trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy cała sprawa nie jest tylko próbą uzyskania od Xiaomi odszkodowania. Możliwe, że cały incydent rzeczywiście się wydarzył, ale jego przyczyną było jakieś zdarzenie wynikłe w trakcie jazdy na motorowerze.

Sprawa jest bardzo interesująca, gdyż wcześniej pojawiały się już doniesienia o wybuchających smartfonach produkcji Xiaomi. Z dalszymi wnioskami trzeba jednak poczekać na oficjalne zakończenie dochodzenia.

Źródła: hindustantimes.com, gadgets.ndtv.com; źródła grafiki: sakshi.comTagi: wybuchający smartfon, Xiaomi Redmi Note 4,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz