Prezydent Trump wypowiedział się w serwisie twitter.com odnośnie praktyk stosowanych przez Amazon. Stwierdził, że działalność firmy Jeffa Bezosa mocno szkodzi płacącym podatki handlowcom detalicznym. Poszkodowanymi są miejscowości i stany w całym USA, a głównym efektem działalności Amazon jest utrata wielu miejsc pracy.

„Amazon is doing great damage to tax paying retailers. Towns, cities and states throughout the U.S. are being hurt – many jobs being lost! „

Ta wypowiedź jest prawdopodobnie efektem urazy, jaką Donald Trump żywi do Jeffa Bezosa, który jest właścicielem gazety Washington Post – dość krytycznej wobec prezydenta.

Według materiału Agencji Reuters – dzisiejsza wypowiedź Trumpa nastąpiła bezpośrednio po występie reportera Washington Post w programie telewizji CNN – „New Day”, gdzie poddano konstruktywnej krytyce komentarze prezydenta dotyczące ostatnich brutalnych zajść w miejscowości Charlottesville.

Po wypowiedzi Donalda Trumpa kurs akcji Amazon spadł nieznacznie o 0,3%.

W ostatnim czasie polityka Trumpa względem dużych producentów mająca na celu spowodowanie otwierania nowych zakładów produkcyjnych na terenie USA zaczyna przynosić pierwsze efekty.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o obietnicy prezesa Apple złożonej Trumpowi. Tim Cook obiecał, że Apple wybuduje w USA trzy nowe, wielkie zakłady (z artykułem można się zapoznać tutaj).

Nie wiadomo, czy wyraźna niechęć prezydenta wobec Amazon nie przerodzi się w przyszłości w jakieś konkretne działanie mające na celu ograniczenie zasięgu działania tej firmy.

Sam Amazon twierdzi, że w celu dalszego prowadzenia działalności będzie musiał zatrudnić dodatkowe 50 tysięcy osób na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródła: twitter.com, reuters.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: Amazon, Donald Trump, Jeff Bezos,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz