John Plant to dość nietypowa gwiazda Youtube’a. Jego filmy obejrzało już łącznie ponad 350 milionów osób. Patrząc na najpopularniejsze kanały na tej platformie można powiedzieć, że to nic nadzwyczajnego. Niektóre kanały liczą sobie nie miliony, a miliardy wyświetleń. Co zatem czyni kanał Johna wyjątkowym? Na pewno to, że w swoich filmach występuje ubrany tylko w krótkie spodenki i to, że w żadnym z swoich filmów John nie wypowiedział ani jednego słowa.

Często piszemy o najnowszych technologiach. Sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodach, robotach czy najnowszych dokonaniach producentów urządzeń mobilnych. Może warto się jednak na chwilę zatrzymać i powrócić do absolutnych korzeni technologii? Do epoki kamienia łupanego?

Primitive Technology, bo tak nazywa się kanał Johna Planta to seria nietypowych poradników o tym jak przetrwać w dziczy. W swoich filmach John nie używa żadnych nowoczesnych narzędzi. Mając jedynie kamień w ręku jest w stanie wybudować chatę, wytworzyć proste narzędzia, obuwie, broń czy prostą ceramikę. Trzeba przyznać, że umiejętności youtubera są imponujące, a nietypowa forma przekazu sprawia, że filmy ogląda się naprawdę przyjemnie. Obejrzałem wszystkie filmy na jego kanale i mogę śmiało powiedzieć, że John Plant to przykład osoby o nietypowych zainteresowaniach której udało się zamienić swoje hobby na stałe źródło dochodu.

Osobiście najbardziej zaimponowały mi filmy na których John buduje chaty. Niewątpliwie jest to bardzo absorbujące zajęcie. Trzeba być osobą o niebywałej wręcz cierpliwości aby np. własnoręcznie uformować oraz wypalić tak dużą ilość dachówek pokrywająca dach takiego schronienia. Jeśli interesujesz się survivalem to filmy z kanału Primitive Technology zdecydowanie Cię zainteresują. Jeśli nie to naprawdę warto je zobaczyć chociażby z czystej ciekawości. Choć wcześniej nie interesowałem się tematyką przetrwania w dziczy to obejrzałem je wszystkie i nie żałuję. Muszę przyznać, że dzięki Primitive Technology bardzo zainteresowałem się tą tematyką i śledzę na bieżąco wspomniany kanał.

Obsesja na punkcie przetrwania w dziczy zaczęła się u Johna w wieku 11 lat. W tym wieku był już w stanie wybudować proste chaty używając wyłącznie materiałów, które mógł znaleźć w naturze. W wieku 18 lat był już w stanie samodzielnie rozpalić ogień przy pomocy liści oraz drewna.

John jest wykształcony. Posiada tytuł licencjata, ale nie pracuje w zawodzie. Do niedawna utrzymywał się kosząc trawniki. Teraz może się już skupić wyłącznie na swoim hobby ponieważ wpływy z reklam na jego kanale są wyższe niż wynagrodzenie za koszenie trawników.

Na koniec warto wspomnieć, że Plant nie jest typem pustelnika. Jak wyłącza kamerę to wiedzie normalne nowoczesne życie. Gdyby jednak przypadkiem znalazł się kiedyś na bezludnej wyspie to w oczekiwaniu na pomoc z pewnością byłby w stanie wybudować dom z ogrodem dla umilenia sobie czasu. Większość z nas nie przetrwałaby zapewne tygodnia w takich warunkach. Dlatego naprawdę warto docenić jego umiejętności.

Link do kanału

Link do bloga Johna

Źródło: Youtube, CNBCTagi: Epoka kamienia łupanego, John Plant, Primitive Technology, YouTube, Youtuber,

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Dosłownie brak słów – 350 mln wyświetleń filmów półnagiego miłośnika zapomnianych technologii"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mati
Gość

Wow. Ten facet jest niemożliwy. Podziwiam takich ludzi.

Nikt
Gość

Co ja robię ze swoim życiem. Od godziny oglądam jak gość biega na bosaka po dżungli i urabia glinę 🙂

wpDiscuz