W sierpniu bieżącego roku Disney oświadczył, że zacznie wycofywać swoje treści z platformy Netflix. Powodem takiej decyzji są plany uruchomienia własnego serwisu VOD. Premiera nowej usługi strumieniowania wideo została zaplanowana na 2019 rok.

Okazuje się, że dostęp do usługi będzie tańszy niż w przypadku Netflix’a. Na ostatnim sprawozdaniu kwartalnym, prezes Disney’a – Robert A. Iger ujawnił, że jego firma ma w planach wprowadzenie na rynek usługi VOD z której korzystanie będzie znacznie tańsze niż w przypadku Netflix’a. Dodał również, że jest to spowodowane tym, że Disney dysponuje skromniejszą bazą materiałów wideo.

„I can say that our plan on the Disney side is to price this substantially below where Netflix is. That is in part reflective of the fact that it will have substantially less volume,” – Robert A. Iger

Po wprowadzeniu na rynek nowej platformy VOD, Disney skupi się przede wszystkim na przyciągnięciu subskrybentów do nowej usługi. Warto dodać, że na chwilę obecną treści Disneya są jeszcze dostępne w usłudze Netflix. Zmieni się to w przyszłym roku, kiedy to Disney wycofa materiały z popularnej platformy.

Warto dodać, że platforma Disneya będzie miała w swojej ofercie filmy oraz seriale przeznaczone wyłącznie dla usługi VOD. Wiadomo także, że niektóre z nich są już w produkcji.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować dostęp do nowego serwisu Diseny’a.

Źródło: engadget

 Tagi: Disney, netflix, VOD,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz