Niedawno byliśmy świadkami cyberataku wymierzonego przeciw stacji HBO. Do sieci wyciekło klika pełnych odcinków seriali produkcji HBO, streszczenie niewyemitowanego odcinka serialu Gra o Tron oraz inne dane które jak się okazuje wkrótce mogą zostać upublicznione. Ale o tym za chwilę. Atak jest dla HBO z pewnością niemałą wpadką wizerunkową. Warto tutaj wspomnieć, że nie pierwszy raz stacja HBO boryka się z tego typu problemami.

Dzisiaj do sieci wyciekł pełny epizod niewyemitowanego odcinka Gry o Tron. Jest to dokładnie czwarty odcinek najnowszego sezonu. Oficjalna premiera odcinka odbędzie się w poniedziałek. Jak się okazuje za tym wyciekiem nie stoi jednak grupa hakerska która dokonała wcześniej wspomnianego ataku, a oficjalny partner HBO w Indiach. Dokładniej dystrybutor telewizyjny Star India, który potwierdził już, że wyciek odcinka wynika z jego błędu.

To wszystko pokazuje, że HBO ma poważne problemy z bezpieczeństwem swoich danych. W przeciągu kilku dni byliśmy świadkami wycieku poufnych danych HBO z dwóch niepowiązanych ze sobą źródeł. To z pewnością nie stawia HBO w dobrym świetle i może mieć negatywny wpływ na wizerunek firmy i pośrednio odbić się również na wynikach sprzedaży oferowanych usług.

To jednak nie koniec złych wieści dla HBO. Grupa cyberprzestępców która była odpowiedzialna za ostatni atak na serwery HBO zapowiedziała, że upubliczni kolejne materiały. Hakerzy kryjący się pod nazwą little.finger66 nie sprecyzowali jakie dokładnie dane zostaną upublicznione. Pole do domysłów jest tutaj spore. Czy będą to niewyemitowane odcinki Gry o Tron ? Jest to możliwe, gdyż hakerzy zapowiadają „duży” przeciek który będzie miał miejsce w niedzielę o 12.00 czasu Greenwich. Czas upublicznienia wykradzionych danych może być wybrany przez hakerów nieprzypadkowo gdyż dane mają zostać ujawnione na kilkanaście godzin przed premierą czwartego odcinka Gry o Tron. Ale to wszystko jedynie domysły. Możliwe, że to tylko przechwałki hakerów a do kolejnego wycieku w ogóle nie dojdzie.

Warto zwrócić uwagę, że serwis Variety.com informuje, że hakerzy mają w planach publikację kolejnych materiałów w tygodniowych odstępach, a ostatni wyciek był rzekomo jedynie małym wycinkiem wykradzionych danych. Ile w tym wszystkim prawdy? Przekonamy się już w niedzielę.

[AKTUALIZACJA] Jest niedziela 22;32, a przecieku brak. Wszystko wskazuje więc żadnego przecieku nie będzie.

Źródło: Variety, The Verge, naEKRANIETagi: cyberatak, Gra o Tron, hakerzy, HBO,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Duże problemy HBO. Odcinek Gry o Tron wyciekł do sieci. Hakerzy upublicznią kolejne materiały?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
HBO: Trwa dochodzenie w sprawie ataku hackerów ujawnionego 10 dni temu

[…] Niedawno pisaliśmy szczegółowo o rodzaju wykradzionych danych oraz o żądaniach okupu jakie skierowali do HBO autorzy ataku (z artykułem można się zapoznać tutaj). […]

wpDiscuz