Platforma streamingowa LiquidSky wprowadziła niedawno do sklepu Google Play nową wersję swojej aplikacji która pozwala mobilnym graczom uruchamianie i grę w tytuły PC-towe na urządzeniach z systemem Android.

Technologia strumieniowania różnych multimediów staje się coraz powszechniejsza. Spójrzmy chociażby na Netflix czy Spotify. Było już wiele prób strumieniowania gier lecz dotąd żadna usługa tego typu nie cieszyła się ogromną popularnością. Z reguły usługi strumieniowania gier oferowały własną bibliotekę gier. LiquidSky podchodzi do tego trochę inaczej bo pozwala na uruchamianie gier które zakupiliśmy w popularnych usługach typu Steam, Blizzard, Origin czy GOG.

Gry są pobierane z twojej biblioteki gier np. ze Steama i uruchamiane w chmurze, a obraz przesyłany jest na urządzenie z Androidem. Warto dodać, że gry mogą pobierać się z prędkością do 10Gb/sec. Aplikacja LiquidSky obsługuje coraz większą liczbę kontrolerów, w tym specjalne kontrolery dla Androida oraz pady kompatybilne z kontrolerami od Sony i Microsoft.

Usługa LiquidSky jest płatna, ale z uwagi na to, że jest ona jeszcze w fazie beta testów można ją przetestować za darmo(ale z reklamami). Granie w Polsce nie powinno sprawiać problemów ponieważ najbliższe serwery LiquidSky znajdują się we Frankfurcie w Niemczech.

Aplikację na Androida możecie pobrać tutaj. Warto też zaznajomić się z usługą na oficjalnej stronie LiquidSky.Tagi: Android, Gry Mobilne, LiquidSky, PC, Streaming, Streaming gier, Strumieniowanie gier,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz