Zaraz po premierze elektrycznej ciężarówki od Tesli zaczęto spekulować na temat ceny nowego pojazdu. To czy Tesla Semi będzie cieszyć się zainteresowaniem i znajdzie swoich nabywców z pewnością zależeć będzie głownie od ilości pieniędzy które będzie trzeba za nią zapłacić. Tesla właśnie udostępniła cennik dla podstawowej wersji swojego pojazdu i zaskoczyła większość komentatorów.

Okazuje się, że Tesla Semi będzie znacznie tańsza niż oczekiwano. Podstawowa wersja ciężarówki o zasięgu 300 mil została wyceniona na 150 tysięcy dolarów. Natomiast za pojazd o zasięgu 500 mil będzie trzeba zapłacić 180 tysięcy dolarów. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że ciężarówki z silnikiem diesla są tańsze, ale koszty ich eksploatacji mają być znacznie wyższe niż w przypadku elektrycznej ciężarówki od Tesli.

Według samego producenta model Semi po pokonaniu 1 miliona mil jest w stanie przynieść oszczędności rzędu 200 tysięcy dolarów. Oznacza to, że w perspektywie kilkuletniej eksploatacji Tesla Semi będzie znacznie tańsza od swoich spalinowych konkurentów.

Warto tutaj zaznaczyć, że zaprezentowane ceny pojazdów mogą się jeszcze zmienić. Jeśli jednak końcowe ceny ciężarówki będą przynajmniej zbliżone do tych przedstawionych w opublikowanym właśnie cenniku to można się spodziewać sporego zainteresowania pojazdem ze strony firm transportowych.

Źródło: TeslaDodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz