Po wczorajsyzm wycofaniu się administracji Trumpa z paryskiego porozumienia klimatycznego, Elon Musk wysłał tweeta, potwierdzając tym samym, że rezygnuje ze swojego doradztwa na rzecz prezydenta USA.

Oto pełna treść wiadomości Muska z twittera

„Ustępuję z roli doradcy prezydenta. Zmiany klimatu są realne. Wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia paryskiego nie jest dobre ani dla Ameryki, ani dla całego świata.”

Według ankiety przeprowadzonej w listopadzie 2016 r. przez uniwersytet Yale w sprawie zmian klimatycznych, prawie 70 procent Amerykanów opowiedziało się za porozumieniem paryskim. Decyzja o porzuceniu przez Stany Zjednoczone umów paryskich stanowi znaczący cios dla międzynarodowych wysiłków zmierzających do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zapobiegania zmianom klimatu lub odwrócenia ich skutków. Ta decyzja umożliwi także Chinom zostanie liderem od spraw klimatycznych na arenie międzynarodowej, jako że kraj ten potwierdził jeszcze przed decyzją Trumpa, że ​​zamierzają dotrzymać swoich zobowiązań wynikających z porozumień paryskich.

Z pewnością decyzja Elona Muska jest też podyktowana faktem, że jedna z jego firm – Tesla  jest liderem w dziedzinie czystej energii, budując popularne pojazdy elektryczne, dachy słoneczne oraz akumulatory.

Źródło: Twitter

Zdjęcie pochodzi z zasobów Wikimedia Commons

 Tagi: Donald Trump, Elon Musk, tesla,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz