Koreański koncern Samsung Electronics ogłosił opracowanie nowej technologii przesyłu danych zastosowanej w modemie LTE kategorii 18 obsługującym 6CA, który w testach osiągnął prędkość pobierania do 1,2 Gbps.

Taka prędkość pobierania danych ma umożliwić ściągniecie filmu na smartfona w jakości HD w przeciągu 10 sekund.

Wcześniej w tym roku Samsung wypuścił układ Exynos 9 (8895) SoC, w którym montowany jest modem kategorii 16 obsługujący 5CA i pozwalający na pobieranie danych z prędkością do 1 Gbps. Na tym układzie działa europejska wersja smartfona Samsung Galaxy S8.

Ta 20% poprawa prędkości pobierania danych ma pozwolić użytkownikom smartfonów z nowym modemem wykonywanie połączeń video bez buforowania oraz transmisję na żywo treści video.

Wdrożenie nowej technologii do masowej produkcji jest planowane na koniec tego roku. Tak więc należy oczekiwać, że nowe smartfony Samsung, które będą miały swoją premierę w przyszłym roku będą już wyposażone w modemy najnowszej generacji. Będą to najprawdopodobniej Samsung Galaxy S9 oraz samsung Galaxy S9+, których spodziewana premiera powinna nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródła: news.samsung.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: LTE, modemy LTE 6 kat. 6CA, pobieranie danych z prędkością 1.2 Gpbs, Samsung Galaxy S9,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz