Niedawno pisaliśmy o inwestycji w japońskie zakłady koncernu Sharp (należącego do Foxconn – czyli Hon Hai Precision Industry Co.)  mającej na celu skokowe zwiększenie ilości dostarczanych na rynek wyświetlaczy OLED (z artykułem można się zapoznać tutaj).

Jak się okazuje była to tylko pierwsza część planu. Według Agencji Reuters – Foxconn szuka właśnie lokalizacji pod nowy zakład produkujący wyświetlacze OLED na terenie Stanów Zjednoczonych. Koszt budowy zakładu szacowany jest na 10 miliardów dolarów.

Rozważane są potencjalne lokalizacje na terenie stanów Pensylwania, Ohio, Wisconsin, Michigan, i Karolina Północna, a ostateczna decyzja ma zapaść w lipcu.

Fabryka ma w przyszłości stać się podstawą systemu dystrybucji ekranów na terenie Stanów Zjednoczonych. Być może jej powstanie jest odpowiedzią na niedawny apel prezydenta Donalda Trumpa do firm z całego świat o rozwijanie produkcji na terenie USA.

Foxconn produkuje w swoich zakładach w Chinach większość iPhone’ów dla Apple. Możliwe więc, że sam Apple będzie chciał aby jego produkty były wytwarzane na terenie Stanów Zjednoczonych i fabryka ekranów będzie pierwszą z wielu kolejnych jakie zostaną tam wybudowane.

Źródła: reuters.com; źródła grafiki: commons.wikimedia.org – autor: NadkachnaTagi: Apple, Foxconn, OLED,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Foxconn planuje otworzyć kolejny zakład produkujący wyświetlacze OLED"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
Tim Cook obiecał Donaldowi Trumpowi, że Apple wybuduje w USA trzy wielkie zakłady produkcyjne

[…] zakładów będzie fabryka wyświetlaczy OLED koncernu Foxconn mająca powstać w Wisconsin (o czym pisaliśmy pod koniec […]

wpDiscuz