Kolejny telefon Samsunga z linii smartfonów Galaxy Note może mieć kluczową cechę z której Apple podobno musiał zrezygnować w iPhone’ie X z powodu problemów w produkcji.

Według najnowszych doniesień Galaxy Note 9, który zadebiutuje najprawdopodobniej w drugiej połowie 2018 może mieć czytnik linii papilarnych umiejscowiony pod warstwą ekranu. Do takich wniosków doszedł Ming-Chi Kuo, analityk firmy KGI Securities specjalizującej się w analizie azjatyckiego łańcucha dostaw części elektronicznych.

Może to oznaczać, że użytkownicy Samsunga Galaxy Note 9 będą mogli odblokować swój telefon, umieszczając palec na ekranie urządzenia.

Jest to cecha, którą Apple starał się wdrożyć do nadchodzącego iPhone’a X. Tak przynajmniej informował wcześniej Wall Street Journal. Amerykański gigant z Cupertino miał zrezygnować z tego rozwiązania na początku tego lata, kiedy to zbliżały się terminy realizacji nowego flagowca. Firmie po prostu zabrakło czasu na wdrożenie tej technologii do nowego Iphone’a.

Zamiast czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran, iPhone X został wyposażony w Face ID, nową technologię rozpoznawania twarzy, wykorzystującą niestandardowe czujniki 3D.

Według KGI Securities istnieją trzy firmy, które mogą dostarczyć Samsungowi część, która umożliwiłaby zeskanowanie odcisku palca bezpośrednio z ekranu urządzenia.

Według analityków koreańskie firmy BeyondEyes i spółka zależna Samsung LSI, będąca częścią firmy Samsung, wysłały już pierwsze próbki części do koreańskiego giganta. To właśnie te firmy są faworytami do wygrania kontraktu. Analitycy jako dostawcę nowego skanera linii papilarnych typują też firmę Egis Technology, która dostarcza Samsungowi standardowe czytniki. Jak dodają analitycy KGI Systems jest mało prawdopodobne, aby firma Synaptics, dostawca firmy Apple, była brana pod uwagę w tej kwestii.

Warto dodać, że Samsung wyposażył swoje smartfony w kilka funkcji rozpoznawania twarzy, ale technologia zastosowana w urządzeniach Samsunga jest mniej zaawansowana i łatwiejsza do oszukania niż to co oferuje Apple ze swoim Face ID. Ming-Chi Kuo uważa, że Apple może mieć aż 18-30 miesięcy przewagi nad Samsungiem jeśli chodzi o systemy rozpoznawania twarzy.

Dlatego Samsung może stosować w swoich urządzeniach nowy rodzaj czytnika linii papilarnych dopóki nie dopracuje technologii rozpoznawania twarzy tak aby ta mogła z powodzeniem zastąpić inne systemy zabezpieczające telefon przed niepożądanym dostępem.

Źródło: businessinsiderTagi: Apple, czytnik linii papilarnych, Face ID, Galaxy Note 9, Samsung,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz