Jakiś czas temu pisaliśmy o patencie Amazon na samoprzylepną naklejkę ze spadochronem umożliwiającą zrzucanie przesyłek z dronów (z artykułem można się zapoznać tutaj).

W dniu dzisiejszym serwis cnn.com poinformował o opublikowanym ostatnio przez Amerykański Urząd Patentowy schemacie platform startowych dla dronów dostarczających przesyłki – wpisanym do rejestru na wniosek Amazon. Według projektów mają one mieć cylindryczne kształty podobne do gigantycznych uli z półkami do startu/lądowania dronów.

Wewnątrz znajdowałby się magazyn przesyłek dowożonych bezpośrednio do platformy ciężarówkami. Klienci mogliby również odbierać przesyłki w samym „ulu” korzystając z przewidzianego do tego celu samoobsługowego pomieszczenia.

Taka konstrukcja pozwoliłaby na ograniczenie kosztów związanych z pozyskaniem gruntów pod budowę platform dzięki zmniejszeniu jego rozmiarów. Tradycyjne magazyny zajmują sporo miejsca, gdyż są budowane w kształcie prostopadłościanu – co umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej do montażu wewnątrz regałów wysokiego składowania. Dlatego lokalizowane są na obrzeżach dużych ośrodków miejskich, gdzie ceny gruntów są niższe niż w centrach miast. Dzięki przyjęciu opatentowanego przez Amazon rozwiązania mogłoby okazać się, że opłacalne stanie się lokalizowanie magazynów bliżej centrów miast, co pozwoliłoby na lepsze pokrycie obsługiwanego obszaru przez drony stacjonujące wewnątrz platformy, a co za tym idzie skrócenie czasu dostaw oraz zmniejszenie związanych z nimi kosztów.

Źródła: cnn.com; źródła grafiki: pixabay.com, uspto.govTagi: Amazon, Drony, platforma startowa dla dronów,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz