Firma Google dba o swoich pracowników na wiele sposobów. Jednym z nich jest możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów rozstawionych na kampusie firmy w Mountain View w Kaliforni.

Google bikes – działają trochę jak znane nam rowery miejskie – z ta różnicą, że ich użytkownicy nie wnoszą żadnych opłat.

Wielokolorowe rowery o bardzo charakterystycznym wyglądzie są łatwe do zauważenia już z daleka – choć nie jest to powód do radości dla wszystkich. Według portalu sfgate.com od jakiegoś czasu mieszkańcy Mountain View narzekają na stosy różnobarwnych rowerów zalegających w łożysku lokalnego potoku – Stevens Creek.

Pomimo, że Google reaguje błyskawicznie na każde zgłoszenie o porzuconym rowerze – przysyłając ekipę, która zabiera go do siedziby firmy, problem pozostaje. Najprawdopodobniej ktoś kradnie rowery i wrzuca je do rzeczki. Lokalne media wyrażają niezadowolenie i uważają, że Google niewystarczająco zabezpiecza swoją własność przed kradzieżą.

Firma ogłosiła zamiar podjęcia działań zapobiegawczych (m.in. poprzez wyposażenie rowerów w nadajniki GPS, które umożliwią łatwe ich lokalizowanie oraz zwiększenie ilości ekip odzyskujących jednoślady), jednak grupy lokalnych aktywistów na własną rękę wyławiają porzucone rowery.

W przeszłości zdarzało się, że Google bikes były kradzione i sprzedawane na portalu z drobnymi ogłoszeniami – Craigslist.

Żródła: sfgate.com; źródła grafiki: commons.wikimedia.org – autor: Cullen328Tagi: Google, Google bikes, kradzież rowerów, Mountain View, śledzenie przy użyciu nadajników GPS,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz