Na podstawie danych ze Sklepu Google Play szacuje się, że Google Pixel oraz Google Pixel XL sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Firma Google nie opublikowała danych o wynikach sprzedaży urządzenia, ale Sklep Google Play ujawnia, ile razy została zainstalowana pewna aplikacja na wspomnianych wyżej modelach telefonów od Google. Liczby instalacji dla wybranej aplikacji są podawane w szerokim zakresie. Na przykład jedna aplikacja może wyświetlać ilość instalacji między 50000 a 100000, podczas gdy inna może wynosić od 1 miliona do 5 milionów.

Przez pewien czas Google Play podawał liczbę 500000 do 1000000 instalacji programu Pixel Launcher. Liczba ta właśnie zmieniła się na 1 do 5 milionów instalacji aplikacji. Pixel Launcher to aplikacja oferowana wyłącznie dla właścicieli telefonów Pixel oraz Pixel XL. W rezultacie śledzenie liczby instalacji tej aplikacji może dostarczyć nam miarodajną liczbę zakupionych urządzeń od Google. Możemy z tego wywnioskować, że po siedmiu miesiącach od premiery telefonów Google Pixel i Pixel XL ich sprzedaż przekroczyła okrągły milion sztuk. Warto zauważyć, że pojedyncza instalacja w  Sklepie Google Play liczy się jako jedna instalacja na konto nawet wtedy, gdy kilkakrotnie odinstalowano ją i zainstalowano ponownie.

Porównajmy sprzedaż Pixeli do innych flagowców. Samsung poinformował niedawno, że sprzedał 5 milionów sztuk Galaxy S8 i Galaxy S8+.  LG G6 sprzedał się w ciągu sześciu miesięcy w dwóch milionach sztuk. Telefony od Google z pewnością nie są najlepiej sprzedającymi się telefonami ale wynik jak na debiutanta i tak jest przyzwoity i pozwoli z pewnością Google kontynuować sprzedaż obecnych modeli jak i projektować następne urządzenia.

Źródło: Google PlayTagi: Google, Google Pixel, Google Pixel XL, Google Play,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz