Według doniesień portalu gadgets.ndtv.com – z informacji opublikowanych przez firmę medialną Star India wynika, że indyjskie służby zatrzymały w poniedziałek cztery osoby powiązane z Prime Focus Technologies – firmą z branży medialnej współpracującą z największymi światowymi wydawcami i producentami treści video .

Star India jest partnerem HBO odpowiedzialnym za dystrybucję „Gry o Tron” na rynku indyjskim. Czwarty odcinek siódmej serii sagi wyciekł 4 sierpnia, na dwa dni przed oficjalną premierą w Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Według Star India był to pierwszy taki przypadek w historii firmy.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy jednostki rządowej stanu Maharashtra wyspecjalizowanej w zwalczaniu cyberprzestępczości doprowadziło do podejrzanych – pracowników firmy medialnej Prime Focus Technologies (PFT).

Jest to szczególny przypadek, gdyż PFT zapewnia rozwiązania pozwalające na ograniczenie kosztów operacyjnych oraz zarządzania treścią dla gigantów z branży medialnej. Klientami PFT są między innymi: Disney, Warner Bros., Telewizja CBS, 20th Century Fox, Lionsgate, Starz Media, Showtime, HBO, Miramax, Sony Music, Google, YouTube, Amazon Prime i Associated Press.

Tego rodzaju wpadka może poważnie zaszkodzić PFT i spowodować odpływ klientów. Ponadto stacja HBO prawdopodobnie będzie chciała zrekompensować sobie niedogodności na jakie została narażona w wyniku wycieku treści stanowiących jej własność i zgłosi się po odszkodowanie.

Źródła: gadgets.ndtv.com, primefocustechnologies.com, źródła grafiki: commons.wikimedia.org – autor: KlapiTagi: Gra o Tron, HBO, wyciek odcinka s07e04,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "„Gra o Tron” – aresztowania w sprawie wycieku odcinka „The Spoils of War” (s07e04)"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
„Gra o Tron” – tym razem wyciekł odcinek „Beyond the Wall ” (s07e06)

[…] Kilka dni temu pisaliśmy o wycieku odcinka czwartego – „The Spoils of War”. Miał on miejsce w Indiach, gdzie aresztowano odpowiadających za niego czterech pracowników firmy medialnej Prime Focus Technologies (z artykułem można się zapoznać tutaj). […]

wpDiscuz