UWAGA. Artykuł zawiera spoilery z siódmego sezonu Gry o Tron. Jeśli nie widziałeś 7 sezonu i nie chcesz psuć sobie zabawy to nie czytaj dalszej części tego tekstu.

Nowa teoria fanów zdradza jaka osoba jest winna upadku muru oraz inwazji armii Nocnego Króla na północne krainy Westeros. Zanim jednak przejdziemy do opisywania wspomnianej teorii to uprzedzamy, że opowiada ona historię z gatunku tych zabawnych i nie należy traktować jej zbyt poważnie.

Finał siódmego sezonu serialu zakończył się upadkiem części muru znajdującego się przy wschodniej strażnicy. W wyniku kontaktu z niebieskimi płomieniami, którymi zionął przywrócony do życia smok Viserion, część muru upadła torując tym samym drogę armii Nocnego Króla do inwazji. Bez wątpienia to jeden z kluczowych momentów w serialu. Jak się okazuje użytkownicy Reddita znaleźli winowajcę tego całego zamieszania. Okazuje się, że osobą odpowiedzialną za taki rozwój wypadków jest…

Gorąca Bułka

Tak. Ten niepozorny chłopak swoim działaniem spowodował ciąg zdarzeń, którego finałem jest inwazja Innych na północne krainy Westeros. Jak to możliwe?

Wszystko sprowadza się do rozmowy z Aryą Stark. Poinformował on ją, że Starkowie znów zamieszkują w Winterfell. Gdyby Arya się o tym nie dowiedziała to z pewnością udałaby się do Królewskiej Przystani w celu zamordowania Cersei (jak zresztą wcześniej planowała). W przypadku śmierci królowej Jon i jego kompania nie musieliby udawać się za mur w celu pojmania jednego z Innych. Tym samym Viserion nie zasiliłby armii Nocnego Króla i do upadku muru by nie doszło.

Tak oto sympatyczny piekarz nieświadomie spowodował inwazję Innych oraz prawdopodobnie największą wojnę jaką widziało Siedem Królestw.

Choć teoria obwiniająca za inwazję Gorącą Bułkę jest zabawna i na takim gdybaniu moglibyśmy stworzyć wiele podobnych historii to trzeba jednak oddać, że jest bardzo prawdopodobna i nie pozbawiona sensu. Gdyby Aryi udało się pozbawić życia Cersei – to wydarzenia w serialu z pewnością potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Źródło: metro.co.uk, reddit; źródło zdjęć: HBOTagi: Gorąca Bułka, Gorąca Bułka teoria, Gra o Tron, Gra o Tron teoria,

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Gra o Tron: Fani wskazali winnego inwazji armii Nocnego Króla"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Nitya
Gość

Przestałam czytać po zobaczeniu ‚przymróżeniem’. Autor tekstu powinien zakupić słownik ortograficzny.

Arkadiusz Runowski
Editor

Celna uwaga, nasza wina (quod erat demonstrandum), stosowną korektę wprowadzono. Co więcej – autorowi zakupiono słownik ortograficzny.

omelq
Gość

Gdyby ogar nie rzucił kamieniem to danka zdążyłaby dolecieć smokami na czas i rozwalić ich zanim by podbiegli do zamarzniętej wysepki 🙂

Alfaro
Gość

Brednie, równie dobrze winna jest Arja bo postanowiła odwiedzić Gorącą Bułkę.

wpDiscuz