Zła passa stacji HBO trwa. Ataki hackerów i wycieki materiałów przyprawiają ostatnio jej szefów o mocny ból głowy.

Jak donosi portal gadgets.ndtv.com doszło do kolejnego przedpremierowego wycieku odcinka siódmego sezonu „Gry o Tron”. Tym razem był to szósty, przedostatni odcinek obecnie emitowanego sezonu zatytułowany „Beyond the Wall”.

Został on omyłkowo wyemitowany we wtorkowy wieczór przez hiszpański oddział HBO.

Jak by tego było mało – z informacji opublikowanych na reddit.com wynika, że niezależnie od Hiszpanów skandynawski oddział HBO udostępnił go omyłkowo na swojej stronie.

Tak więc można tu mówić o dwóch niezależnych źródłach. Wyjątkowa niekompetencja pracowników odpowiedzialnych za emisję? Wydaje się, że HBO powinno się poważnie zastanowić nad scentralizowaniem dystrybucji nowych materiałów w przyszłości, gdyż obecnie stosowany rozproszony model się nie sprawdza (mówiąc delikatnie).

Oczywiste jest, że z powodów logistycznych dużym ułatwieniem dla stacji jest publikacja materiałów w oparciu o oddziały terenowe. Jednak być może osiągnięte dzięki temu rozwiązaniu korzyści nie rekompensują strat spowodowanych wyciekami materiałów.

Kilka dni temu pisaliśmy o wycieku odcinka czwartego – „The Spoils of War”. Miał on miejsce w Indiach, gdzie aresztowano odpowiadających za niego czterech pracowników firmy medialnej Prime Focus Technologies (z artykułem można się zapoznać tutaj).

Źródła: gadgets.ndtv.com, reddit.com; źródła grafiki: commons.wikimedia.org – autor: KlapiTagi: Gra o Tron, HBO, wyciek odcinka s07e06,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz