Wytwórnia Disney po zakupieniu w 2012 roku od Georga Lucasa wytwórni Lucasfilm Ltd. pilnie pracuje nad maksymalnym wykorzystaniem nabytych praw do sagi „Gwiezdne Wojny”.

Wypuściła już dwa filmy, których akcja toczy się w odległej galaktyce – „Przebudzenie Mocy” (2015 r., VII część Sagi) oraz „Łotr 1 – Gwiezdne wojny historie” (2016 r., osobna seria o wielkich postaciach z tego samego uniwersum).

Na ten rok zapowiedziana jest premiera VIII części sagi – „Ostatni Jedi”, a na przyszły – film z serii GWH opowiadający o Hanie Solo, który jeszcze nie posiada oficjalnego tytułu.

Jak donosi portal variety.com wytwórnia Disney pracuje obecnie nad kolejnym filmem z serii GWH, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Jego produkcja znajduje się obecnie we wczesnym stadium, jednak źródła, na które powołuje się portal twierdzą, że będzie skupiał się na postaci Obi Wan Kenobi’ego.

Trwają rozmowy z potencjalnym reżyserem, którym miałby zostać Stephen Daldry.

Obi Wan Kenobi jest postacią ze świata Gwiezdnych Wojen, która przewija się przez epizody od IV do VI oraz od I do III. Ten Mistrz Jedi trenował Anakina Skywalkera (późniejszego Dartha Vadera) oraz jego syna Luka. Zginął z rąk Dartha Vadera w epizodzie IV – „Nowa nadzieja”, jednak później, niejako „zza grobu” pozostał przewodnikiem duchowym Luka.

Jest jedną z najbardziej znanych postaci sagi, kojarzony głównie z nieprzejednanej walki z ciemną stroną mocy i skłonności do poświęcania dla innych.

W Polsce ma nawet swoją ulicę w podtoruńskim Grabowcu.


Źródła: variety.com, wikipedia.org; źródła grafiki: wikimedia.org – autor: Dennis Matheson, wikia.com – autor: StrusmbTagi: Disney, Gwiezdne Wojny Historie, Obi Wan Kenobi,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz