Jak donosi Agencja Reuters – HBO potwierdziło fakt prowadzenia dochodzenia w sprawie niedawnego ataku hackerów, którzy weszli w posiadanie ok. 1,5 terabajta danych należących do stacji telewizyjnej.

O sprawie zrobiło się głośno kiedy 10 dni temu informacje o zdarzeniu firma przekazała swoim pracownikom.

Niedawno pisaliśmy o rodzaju wykradzionych danych i o groźbach autorów ataku (z artykułem można się zapoznać tutaj).

Według przesłanego do prasy maila od HBO, na który powołuje się agencja Reuters, firma współpracuje z grupą ekspertów z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego oraz organami ścigania w celu namierzenia sprawców.

Reuters twierdzi, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) bada okoliczności ataku, czego jednak oficjalnie nie potwierdzono – rzecznik FBI odmówił komentowania sprawy.

Oświadczenie HBO jest dość oszczędne w słowach. Z dodatkowych informacji stacja podaje jedynie, że nie wierzy aby wykradzione zostały wszystkie maile pracowników. Ponadto uważa, że w przyszłości należy liczyć się z możliwością ujawnienia kolejnych danych uzyskanych przez hackerów w wyniku tego ataku.

Ta ostatnia informacja wydaje się dość istotna – może to oznaczać, że HBO nie zamierza zapłacić okupu jakiego zażądali sprawcy ataku i pogodziło się już z możliwością upublicznienia kolejnych wykradzionych informacji. Czy hackerzy zatem ujawnią kolejne odcinki siódmej serii Gry o Tron przed ich oficjalną premierą? Być może nie udało im się przejąć kolejnych odcinków i dlatego stacja podchodzi do sprawy okupu z rezerwą.

Źródła: reuters.com; źródła grafiki: commons.wikimedia.orgTagi: atak hackerski, Gra o Tron, HBO,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz