Gra „Total War: WARHAMMER 2” właśnie zadebiutowała na komputerach PC i mimo że nowa gra strategiczna studia Creative Assembly została wyposażona w system zabezpieczeń antypirackich Denuvo, mniej uczciwi gracze już mogą pobrać złamaną wersję gry z sieci. Crackerom (osoby odpowiedzialne za łamanie zabezpieczeń w grach) słynne zabezpieczenie udało się złamać w ciągu zaledwie 10 godzin od oficjalnej premiery gry. Za pokonanie zabezpieczeń gry odpowiada grupa znana na scenie crackerskiej jako SteamPunks.

Jest to nowy rekord jeśli chodzi o czas w jakim udało się złamać zabezpieczenie. Poprzedni rekord należał do crackera o pseudonimie Baldman któremu zabezpieczenie w grze Tekken 7 udało się pokonać w 4 dni.

Rekordowy czas w jakim crackerzy rozprawili się ze słynnym zabezpieczeniem stawia pod znakiem zapytania sens dalszego użytkowania Denuvo przez wydawców gier.

Trzeba przyznać, że Denuvo w pewnym okresie spędzało sen z powiek piratom opierając się na działania crackerów długimi miesiącami, a niektóre osoby przepowiadały nawet koniec piractwa. Dziś po słynnym zabezpieczeniu nie pozostało już prawie nic. Co prawda gry nadal są chronione przez system Denuvo ale nawet sami piraci przestali interesować się tym tematem. Takie wrażenie można odnieść czytając komentarze użytkowników Reddita. Piraci po prostu wiedzą, że i tak w kilka godzin czy dni po premierze będą mogli zagrać w grę na którą czekają.

Ciekawe jak na najnowsze doniesienia zareagują twórcy gier. Czy będą rezygnować z tego typu zabezpieczeń? Najbliższe miesiące z pewnością dadzą nam taką odpowiedź.

Źródło: Reddit, własne (Podziękowania dla czytelnika Wilk)Tagi: denuvo, Denuvo złamane, piractwo komputerowe, SteamPunks, Zabezpieczenie antypirackie,

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "I stało się. Słynne zabezpieczenie złamane w 10 godzin. Denuvo przegrywa walkę z piratami"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Merdarion
Gość

Niektórych to zmartwi, a niektórych ucieszy. Ale nie podlega wątpliwości, że Denuvo chyli się już ku upadkowi.

Robi
Gość

Jaki jest sens jest teraz stosowania tego ustrojstwa co obniża dodatkowo wydajność w grach? Dziś wyszła FIFA 18. Ciekawe ile wytrzyma.

ddFSASDASF
Gość

Już jest crack Do Fify 18 od STEAMPUNKS

marcin
Gość

Już padła

Wilk
Gość

Parę godzin.Steampunkowa wersja już hula po internecie.I to dopiero blamaż denuvo.(Jednak z warhammerem to nie był przypadek)

Wilk
Gość

Taka ciekawostka. Panowie z denuvo wpadli właśnie na genialny pomysł. Fifa 2018 update 1 była zabezpieczona denuvo 4.6, FIFA 2018 update 2 została zabezpieczona denuvo 4.5. Oczywiście ta szybko padła. Nawet nie wiadomo jak to skomentować, może cytat z Sapkowskiego.” Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.”

Jan Przegaliński
Editor

Hmm. Zaskakujące. Jeśli to prawda to pokazuje to tylko tyle, że Denuvo może nie mieć już pomysłu na walkę z crackerami. Powinni raczej wydać nową wersje zabezpieczenia, a nie cofać się do poprzednich. Wystarczyło coś pozmieniać w kodzie, dodać nowy numerek i skompilować na nowo, żeby wydawcy widzieli, że Denuvo chociaż próbuje rozwiązać problem z szybkim łamaniem gier.

Mam takie pytanie do znawców tematu. Te wersje zabezpieczeń to tylko grupy crackerskie w plikach nfo podają? Czy można gdzieś to oficjalnie sprawdzić? Mam kilka gier kupionych z Denuvo. Można dotrzeć do takiej informacji w plikach gry?

Wilk
Gość

Jeśli chodzi o sprawdzenie wersji denuvo.Program Detect it easy (DIE) ma taką wtyczkę, ale nie jest aktualizowana od jakiegoś czasu.Uruchamiając zabezpieczony plik exe za pomocą DIE, można sprawdzić, z jakich funkcji korzysta np. GetDenuvoTicketLocation itp. . Na pewno osoba, która zna się na wirtualnych adresach heksach (i takie tam) dojdzie, jaka to wersja denuvo. Jakiś czas temu bawiłem się tym ale poległem.Oficjalnie nie da rady sprawdzić, jaka wersja denuvo zabezpiecza grę., to pomogłoby w łamaniu..
Nieoficjalnie
https://libertas.lt/denuvo/
Ale to tajemnica 😉

wpDiscuz