Jak podał serwis appleinsider.com (powołujący się na chiński serwis xmnn.cn) celnicy na granicy pomiędzy chińską prowincją Shenzhen, a Hong-Kongiem zatrzymali kobietę o obfitych kształtach, w ubraniu cieplejszym niż wymagałaby tego obecnie panująca tam aura.

Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że kobieta jest w rzeczywistości dość szczupła, a dodatkowe 20 kg wagi to nie tkanka tłuszczowa – a 102 iPhone’y oraz 15 zegarków Tissot szczelnie upakowanych w pasach umieszczonych na ciele kobiety. Telefony i zegarki były ułożone w czterech warstwach i dokładnie opakowane w folię.

Według władz chińskich zdarzają się tam co jakiś czas zatrzymania osób przemycających iPone’y, ale do tej pory jedna osoba potrafiła przenieść od 70 do 80 sztuk. Tak więc zatrzymana kobieta ustanowiła swojego rodzaju rekord.

Wartość przemycanego towaru szacowana jest na około 100 tysięcy dolarów. Przemyt elektroniki pomiędzy Hong-Kongiem a Chinami jest opłacalny z uwagi na różnicę w cenie. iPhone przewieziony do Chin kontynentalnych potrafi kosztować nawet o 30% więcej.

Źródła: appleinsider.com; źródła grafiki: news.xmnn.cn, pixabay.comTagi: Chiny, Hong-Kong, przemyt iPhone, Shenzhen,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz