Iphone X trafił już na półki sklepowe. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowego flagowca od Apple. Do tych najbardziej ekstremalnych należy zaliczyć tę która pojawiła się ostatnio na kanale JerryRigEverything. Zack który prowadzi ten kanał, znany jest z tego, że poddaje smartfony morderczym testom wytrzymałościowym. Telefony brane na warsztat są m.in. rysowane, wyginane oraz przypalane. Czego możemy się dowiedzieć z takich testów? Myślę, że dobrze na te pytanie odpowiedział nasz redakcyjny kolega Jan w jednym z artykułów na temat Iphone’a 8. Pozwolę sobie go zacytować:

„Takie filmy mają jednak jedną niezaprzeczalną zaletę. Dzięki nim możemy realnie ocenić wytrzymałość telefonu i sprawdzić czy producent mówił prawdę jeśli chodzi o zastosowane materiały oraz wytrzymałość danego urządzenia.”

Jak poradził sobie Iphone X w testach przeprowadzonych na kanale JerryRigEverything ? Podobnie jak Iphone 8, czyli całkiem nieźle.

Przedni panel Iphone’a X pokrywa szkło. Jak widać na filmie zostało one porysowane przez Zacka materiałami o różnym stopniu twardości. Szkło pokrywające przód urządzenia uzyskało szósty stopień twardości w skali Mohsa. To standardowy wynik dla urządzeń tej klasy. Takim samym rezultatem mogą pochwalić się między innymi: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy Note 8, Iphone 7 oraz Iphone 8.

Tylny panel urządzenia jest pokryty takim samym rodzajem szkła więc wynik jest identyczny jak w przypadku szkła pokrywającego przód telefonu. Ciekawie natomiast wygląda test twardości szafirowego szkła pokrywającego obiektywy aparatów. Warto tutaj zaznaczyć, że tradycyjne szkło szafirowe wykorzystywane np. w zegarkach powinno uzyskać wynik od 7 do 9 w skali Mohsa. W Iphonie X rysuje się ono już na szóstym stopniu w skali Mohsa. Stąd wniosek, że szkło szafirowe zastosowane w Phonie X do ochrony aparatów jest słabej jakości. Równie dobrze producent mógł pokryć obiektywy takim samym rodzajem szkła jakie znajduje się na całej obudowie. Wynik byłby takim sam.

Do najmniej odpornych elementów Iphone’a X należą paski plastiku oddzielające metalową ramkę boczną od tafli szkła oraz plastik pokrywający diodę doświetlającą.

W słynnym teście z zapalniczką ekran Iphone’a X poradził sobie bardzo dobrze. W miejscu gdzie na ekran działała wysoka temperatura pojawiły się zniekształcenia w obrazie w postaci jasnozielonej poświaty. Po wystygnięciu, ekran wrócił do pierwotnego stanu. Warto wspomnieć, że ekran został minimalnie uszkodzony dopiero gdy Zack dotknął palcem rozgrzanego miejsca. Test na wyginanie Iphone X przeszedł wzorowo. Pod wpływem naporu urządzenie nie odkształca się.

Podsumowując, wszystkie powyższe testy pokazały, że Iphone X to wytrzymała i odporna na zarysowania konstrukcja. Apple nie pozwoliłoby sobie aby ich nowy produkt znacząco odbiegał jakościowo od innych topowych urządzeń.

Źródło: JerryRigEverythingTagi: Iphone X, JerryRigEverything,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz