W niedawnym wpisie na Instagramie Elon Musk ogłosił, że kapsuła Hyperloop osiągnęła prędkość 355 km na godzinę. Jest to nowy rekord – kilka dni temu w trakcie testu innego prototypu kapsuły osiągnięto prędkość 324 km na godzinę.

Założyciel SpaceX zaznaczył, że test został przerwany z uwagi na zbyt dużą ilość energii cieplnej generowanej przez poruszającą się z prędkością 355 km na godzinę kapsułę.

„We took the SpaceX/Tesla Hyperloop pusher pod for a spin (…) Got up to 355 km/h (220 mph) before things started burning.”

Porównał jej przejazd do ścigania się holownikiem – w teście wykorzystano moduł służący do popychania kapsuł drużyn studenckich uczestniczących w konkursie ogłoszonym jakiś czas temu przez Hyperloop.

„Kind of like racing with a tugboat.”

Musk przypuszcza, że być może w przyszłym miesiącu po wprowadzeniu kilku ulepszeń na torze uda się osiągnąć prędkość przejazdu przekraczającą 500 km na godzinę.

„Maybe able get past 500 km/h (about half speed of sound) next month with a few tweaks or maybe tiny pieces …”

Byłaby to akurat połowa z założonej przy opracowywaniu projektu Hyperloop prędkości z jaką miałyby się przemieszczać kapsuły.

Źródła: instagram.com; źródła grafiki: hyperloop.global

 Tagi: Elon Musk, Hyperloop,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz