Całkiem niedawno polski producent smartfonów Krüger&Matz poinformował o planowanym na ten rok wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych modeli z serii Flow – 5 oraz 5+.

Seria ta zbiera dużo pozytywnych opinii – głównie jako relatywnie dobry sprzęt w rozsądnej cenie.

Nowe telefony mają wiele wspólnego jednak są pewne różnice.

Wymiary Flow 5 to 144,5 x 73 x 10 mm, a Flow 5+ to 157,3 x 81 x 11 mm.  Ekrany telefonów to odpowiednio 5-calowy o rozdzielczości 720 x 1280 pixeli oraz 5,7-calowy o identycznej rozdzielczości.

Bateria w Flow 5 ma pojemność 2000 mAh, a w Flow 5+ 3340 mAh. Ponadto jedynie model z plusem zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Co do aparatów to piątce będą to: główny z matrycą 8-megapixeli z zoomem cyfrowym i lampą błyskowa LED oraz przedni z matrycą 2-megapixeli bez lampy. W piątce z plusem główny aparat będzie miał rozdzielczość 8-megapixeli, zoom cyfrowy i lampę błyskową LED z możliwością nagrywania video w rozdzielczości 1920 x 1080 pixeli. Aparat przedni będzie miał rozdzielczość 8-megapixeli oraz posiadał będzie lampę błyskową LED.

Różna oczywiście będzie również cena obu smartfonów – Flow 5 ma kosztować 499 PLN, a Flow 5+ 599 PLN.

Co do podobieństw – to oba modele zostaną wyposażone w czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 taktowany zegarem 1,3 GHz. W obu przypadkach system będzie miał do dyspozycji 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (z możliwością powiększenia tej ostatniej), a całość ma działać na Androidzie 7.0 Nougat. Zarówno piątka jak i piątka z plusem będą posiadały funkcję dual SIM, a oddzielny slot microSD ma wykluczyć konieczność wyboru pomiędzy dwiema kartami, a dodatkową karta pamięci.

Źródła: krugermatz.com, źródła grafiki: krugermatz.comTagi: Flow 5, Kruger&Matz,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz