Koncepcja robota przypominającego z wyglądu elegancką futurystyczną szafę (lub może bardziej wysokozaawansowaną technologicznie lodówkę) wyprodukowanego przez japońską firmę Seven Dreamers Laboratories Inc. z siedzibą w Tokio powstała w 2015 roku.

Obecnie firma dążąca do tworzenia całkowicie nowych i jedynych w swoim rodzaju na skalę światową produktów ogłosiła rychłą premierę urządzenia.

Pozwala ono na lepsze wykorzystanie czasu użytkownika, gdyż wyręcza go w składaniu i sortowaniu prania. Wystarczy włożyć wysuszone pranie do specjalnej komory u dołu Laundroida, a urządzenie poskłada pranie i posortuje je według rodzajów z uwzględnieniem konkretnych użytkowników. Następnie rozłoży je na półeczkach i proszę – można korzystać.

Wymiary urządzenia to 220 x 87 x 63 cm, a jego zewnętrzna powłoka wykonana jest z połyskliwego szkła (front) i drewna (na bokach).

Robotem steruje się przy pomocy pokrętła umieszczonego na froncie. Ponadto producent udostępnia specjalną aplikację na urządzenia przenośne pozwalającą użytkownikowi na zdalne zarządzanie robotem oraz swoją garderobą (w tym przeglądanie aktualnie posiadanej odzieży np. w trakcie zakupów).

Poniżej zamieszczamy filmik reklamowy producenta urządzenia.

Źródła: sevendreamers.com; źródła grafiki: sevendreamers.com; źródła video: sevendreamers.comTagi: Laundroid, robot składający pranie, Seven Dreamers Laboratories,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Laundroid – robot, który poskłada Twoje pranie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
Laundroid – robot składający pranie będzie reprezentował Japonię na Startup World Cup

[…] Laundroidzie – robocie, który poskłada pranie właściciela pisaliśmy już jakiś czas temu. To przypominające z wyglądu szafę urządzenie umożliwia nie tylko […]

wpDiscuz