O Laundroidzie – robocie, który poskłada pranie właściciela pisaliśmy już jakiś czas temu. To przypominające z wyglądu szafę urządzenie umożliwia nie tylko składanie ubrań, ale również wspomaga zarządzanie nimi sortując je według rodzaju, koloru czy osoby użytkownika.

Jak informuje The Japan Times – produkująca Laundroidy firma Seven Dreamers Laboratories Inc. z siedzibą w Tokio została właśnie wybrana do reprezentowania Japonii w konkursie Startup World Cup spośród dziesięciu rozważanych kandydatur.

Konkurs Startup World Cup to projekt firmy Fenox Venture Capital z siedzibą w San Jose w Dolinie Krzemowej. Fenox VC służy jako pośrednik pomiędzy dopiero wchodzącymi na rynek firmami z branży nowych technologii, a potencjalnymi inwestorami. Konkurs ma za zadanie wspomóc ten proces i zainteresować inwestorów z całego świata najlepszymi projektami wykorzystującymi nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Obecna edycja konkursu, do której zakwalifikowały się łącznie 32 firmy zakończy się w maju przyszłego roku wielkim finałem w San Francisco. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem wśród startupów to efekt zarówno możliwości uzyskania darmowej promocji wśród fanów nowych technologii, jak i szansy na zwrócenie uwagi potencjalnych inwestorów.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż zwycięski projekt zostanie dofinansowany kwotą 1 miliona dolarów.

Dyrektor zarządzający firmą produkującą Laundroidy – Shin Sakane uważa, że uczestnictwo w konkursie może dodatkowo pomóc uświadomić światu, że nowe technologie powstają nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Denerwuje go sytuacja, w której nie tylko ludzie spoza Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również sami Japończycy uważają, że w ich kraju nie tworzy się innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

“I’ve been frustrated that many people within and outside Japan think that innovation doesn’t really occur in Japan,”

Liczy, że dzięki uczestnictwu w Startup World Cup uda mu się udowodnić światu, że takie poglądy są błędne.

“I want to prove that wrong to the world,”

W eliminacjach uczestnicy musieli przedstawić sędziom 30 sekundowy film opowiadający o ocenianym projekcie oraz zaprezentować się na scenie w trakcie 3,5 minutowego pokazu. Następnie czekała ich 1,5 minutowa sesja zadawania pytań przez sędziów.

Pan Sakane liczy, że uda mu się podtrzymać dobra passę Japonii – skoro poprzednią edycję konkursu wygrał startup z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Źródła: japantimes.co.jp; źródła grafiki: sevendreamers.comTagi: Fenox Venture Capital, Laundroid, Seven Dreamers Laboratories, Startup World Cup,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz