W jednej z restauracji koncernu w Singapurze zainstalowano właśnie sto przezroczystych schowków na smartfony klientów, którzy chcieliby zjeść posiłek w spokoju – bez pokusy i możliwości korzystania ze swojego telefonu.

W ostatnim czasie McDonald’s przeprowadził badania, w których uczestniczyło około trzystu rodziców stołujących się w restauracjach spod symbolu złotych łuków. Okazało się, że aż 98% z nich korzysta ze swoich smartfonów w trakcie spędzania czasu z rodziną, a przeważająca większość używa urządzeń w trakcie posiłków. Ponadto większość rodziców przyznało, że ich dzieci również korzystają ze smartfonów w trakcie spędzania czasu z rodzicami.

Jak twierdzi Linda Ming – pracownik koncernu w Singapurze – dzięki temu, iż restauracje McDonald’s są często wybierane przez rodziny – udało się zaobserwować, że często urządzenia przenośne stają na drodze do pogłębiania rodzinnych więzi.

„As a popular restaurant destination for families, we have observed that the use of mobile devices during meal times may sometimes get in the way of family bonding.”

Wyniki ankiety zainspirowały filię McDonald’s w Singapurze do uruchomienia kampanii pod nazwą „Telefon wyłączony, zabawa włączona”. Jej celem jest skłonienie klientów do oderwania się choć na chwilę od wirtualnej rzeczywistości i porozmawiania w realnym świecie z członkami własnej rodziny w trakcie wspólnych posiłków.

Pani Ming powiedziała, że kampania jest częścią działań firmy mających zachęcić do zacieśniania rodzinnych więzi oraz wspólnego spędzania czasu.

„This ‚Phone Off, Fun On’ initiative is part of our efforts to advocate family togetherness and encourage families to spend quality time together,”

Oczywiście pomimo iż akcja skierowana jest do rodzin z dziećmi – inni klienci również mogą korzystać ze schowków.

W obecnej chwili firma nie planuje rozszerzania akcji na inne restauracje ponieważ może to dopiero nastąpić po analizie danych uzyskanych w trakcie obserwacji jej przebiegu w restauracji w Singapurze.

Osobiście uważam, że pomysł jest ciekawy, a choć jestem zwolennikiem nowych technologii to czasem chaos generowany przez kilkadziesiąt osób rozmawiających jednocześnie przez telefony w zamkniętej przestrzeni jest na tyle uciążliwy, że byłbym za obligatoryjnym zmuszaniem ludzi do korzystania z takich schowków.

Ponadto widok członków rodziny siedzących w milczeniu przy stole i wpatrujących się w ekrany telefonów nie jest czymś niespotykanym. Rzeczywiście można lepiej wykorzystać wspólnie spędzany czas niezależnie czy ma to miejsce w trakcie posiłków w restauracji czy gdzie indziej.

Źródła: rttnews.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: McDonald's, Singapur, smartfony,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz