Na jesieni 2018 roku ma ruszyć przebudowa dotychczasowej siedziby Microsoft w Redmond. Firma liczy, że nowatorskie podejście do tematu pozwoli na stworzenie komfortowych warunków pracy dla dodatkowych 8 tysięcy zatrudnionych.

Według słów Prezesa Microsoft – Brada Smitha w chwili gdy wiele przedsiębiorstw poszukuje dodatkowego miejsca na rozwój – wolna powierzchnia staje się wartością samą w sobie i Microsoft traktuje swoją siedzibę w Redmond o powierzchni 500 akrów (ok. 202 hektarów) jako wyjątkowo cenną i unikalną posiadłość. Sąsiadujący z nią ruchliwy rdzeń miejski, przedmieścia, jeziora, góry i połacie lasu są jednymi z klejnotów koronnych firmy. Dlatego poszukując możliwości stworzenia najlepszego miejsca do pracy w sektorze technologicznym, w miarę rozwoju firmy – Microsoft postanowił zainwestować w Redmond – miejscu, które było dla niego domem od ponad 30 lat.

„At a time when space is at a premium and many companies are looking for room to grow, we recognise that our 500-acre campus in Redmond, Washington, is a unique asset. Neighbouring a vibrant urban core, suburban towns, lakes, mountains and miles of forest, it’s one of Microsoft’s crown jewels. And as we continue to grow and look to create the best workplace in the tech sector, Microsoft will invest right here in Redmond, our home for more than 30 years.”

Projekt przebudowy, rozłożony w czasie na kilka następnych lat, obejmuje postawienie 18 nowych budynków i odnowienie powierzchni biurowej na obszarze 6,7 miliona stóp kwadratowych (ok. 622 tys. metrów kwadratowych). Ponadto planowana jest rewitalizacja infrastruktury transportowej, przestrzeni publicznych, boisk sportowych oraz terenów zielonych za kwotę 150 milionów dolarów.

Poniżej zamieszczamy wizualizację planowanej przebudowy.

W chwili obecnej siedziba Microsoft w Redmond liczy sobie 125 budynków, w których pracuje ponad 47 tysięcy osób.

Obiekt ma zostać dostosowany do nowych trendów przedkładających ruch pieszy i rowerowy nad samochodowy – pojazdy spalinowe i elektryczne znajdą swoje miejsce w nowych, przestronnych podziemnych parkingach.

Dodatkowo planowane jest przerzucenie nad drogą przecinająca siedzibę na dwie części – kładki dla pieszych i rowerzystów, co ma poprawić komunikację i zapewnić nieskrępowany dostęp do stacji tranzytowej, która ma w przyszłości ułatwić pracownikom korzystanie z transportu publicznego.

Trzeba przyznać, że zakres planowanych prac jest naprawdę spory i jeżeli wszystkie pomysły zostaną zrealizowane – Microsoft zyska nie tylko odświeżoną, ale praktycznie nową centralę.

W ostatnim czasie wiele firm technologicznych ze Stanów Zjednoczonych realizuje plany rozwoju, w których jednym z kluczowych punktów jest znalezienie nowej lub rozbudowanie istniejącej siedziby. Amazon szuka właśnie lokalizacji na drugą część swojej kwatery głównej, Apple wprowadza się do futurystycznego, przypominającego statek kosmiczny budynku, a Google skupuje grunty i nieruchomości w Dolinie Krzemowej najprawdopodobniej właśnie w celu postawienia nowego kampusu.

Źródła: microsoft.com, źródła grafiki: microsoft.com, źródła video: youtube.comTagi: microsoft, Redmond,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz