Flagowym produktem chińskiej marki smartfonów Elephone jest zaprezentowany w tym roku model Elephone S8. Urządzenie swoim designem nawiązuje do flagowego produktu innego chińskiego producenta. Dokładnie do Xiaomi Mi MIX. Pierwsze recenzje urządzenia wypadły pozytywnie. Elephone S8 jest reprezentantem średniej półki zarówno jakościowej jak i cenowej, a ponadto charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości, co z resztą jest znakiem rozpoznawczym marki Elephone.

We wtorek producent trochę wszystkich zaskoczył bo na oficjalnym profilu Elephone na facebooku pojawił się wpis prezentujący następcę wspomnianego S8 czyli model S9. Post zawiera render urządzenia oraz kilka bardzo ciekawych informacji na jego temat.

Spoglądając na render który możecie zobaczyć powyżej, widać jasno, że Elephone tym razem nie będzie kopiował Xiaomi Mi MIX. Inspiracją dla projektantów nowego flagowca był z pewnością Samsung Galaxy S8. Nie tylko wygląd jest cechą wspólną flagowca Samsunga oraz nadchodzącego Elephone’a S9. Producent poinformował, że urządzenie zostanie wyposażone w ekran AMOLED produkcji Samsunga. Ponadto wyświetlacz ma posiadać proporcje 18:9, czy jak kto woli 2:1. Chyba największym zaskoczeniem jest informacja, że ekran ma posiadać obustronnie zakrzywione boki – tak jak ma to miejsce w Galaxy S8, Galaxy S8+ czy Galaxy Note 8. To wszystko sprawia, że Elephone S9 może być pierwszym urządzeniem po flagowych produktach Samsunga z takim właśnie ekranem.

To nie koniec zaskakujących informacji. Jak wiemy, wszystkie telefony z oferty marki Elephone korzystają z procesorów Mediateka. W przypadku Elephone S9 ma się to zmienić, gdyż jak zdradza producent, telefon będzie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 660. Może nie jest to najwydajniejsza jednostka z rodziny procesorów Snapdragon, ale w porównaniu do MediaTek’ów to krok w kierunku lepszej wydajności. Warto wspomnieć, że ze Snapdragon’a 660 korzysta obecnie niewiele urządzeń. Sam producent chwali się, że Elephone S9 będzie czwartym urządzeniem na rynku z tym właśnie układem.

Informacja o zastosowanym wyświetlaczu oraz procesorze sprawia, że telefon Elephone S9 może być niezwykle ciekawym urządzeniem. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego że, że mali chińscy producenci często oferują podobne do siebie urządzenia różniące się od siebie jedynie drobnymi szczegółami w parametrach technicznych czy wyglądzie. Jeśli Elephone dotrzyma słowa i wyposaży nowego flagowca we wspomniane wcześniej podzespoły możemy być pewni, że będziemy mieć do czynienia ze smartfonem zdecydowanie wyróżniającym się na tle innych produktów w swojej klasie. Miejmy także nadzieję, że Elephone ustali cenę na odpowiednio niskim poziomie.

Producent niestety nie ujawnił więcej szczegółów na temat swojego przyszłego flagowca. Nie pozostaje nam więc już nic innego, jak czekać na kolejne informacje o Elephonie S9. Szczerze przyznam, że czekam na nie z niecierpliwością.

Źródło: Elephone (facebook)Tagi: AMOLED, Elephone, Elephone S9, Samsung, Snapdragon 660,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz