Z dzisiejszych przecieków możemy się dowiedzieć że Samsung pracuje nad nowym chipsetem dla średniej kalsy smartfonów o nazwie Samsung Exynos 7872. Nowy układ będzie szeciordzeniowy i będzie zawierał w sobie 2 energooszczędne rdzenie Cortex-A53 i dwa mocniejsze, wydajne rdzenie Cortex-A73. Dwa kolejne rdzenie pozostają niewiadomą. Exynos 7872 zostanie zbudowany przy wykorzystaniu technologii wytwarzania LPN (Low Power Plus) w 14 nanometrowum procesie technologicznym. Spowoduje to zmniejszenie rozmiarów rdzenia, co w efekcie pozwala większą wydajność oraz mniejszą temperaturę pracy.

W nowym układzie znajdzie się akcelerator graficzny Mali-T830 MP2 oraz zintegrowany modem, który powinien poprawić łączność i zmniejszyć zużycie energii. Ogólnie rzecz biorąc, nowy chipset ma poprawić wydajność CPU o 70% w porównaniu do poprzedniej generacji chipów Exynos budowanych w 28 nanometrowym procesie technologicznym. Nowy układ ma być także o 30% bardziej energooszczędny.

Według plotek Exynos 7872 mógłby zostać wydany w październiku, a trafi najprawdopodobniej do serii Samsung Galaxy A lub Samsung Galaxy C, które powinny zostać wypuszczone na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: MySmartPrice

Zdjęcie pochodzi ze strony producenta i nie przedstawia ono omawianego produktu.Tagi: Samsung, Samsung Exynos,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz