Denuvo

Niedawno pisaliśmy o tym, że czerwiec okazał się dla sceny crackerskiej miesiącem przełomowym. Złamano wtedy bardzo dużą ilość gier zabezpieczonych przez system Denuvo – znane zabezpieczenie antypirackie uniemożliwiające uruchamianie skopiowanych gier. Bez wątpienia to wydarzenie pokazało, że słynne zabezpieczenie przeżywa ciężki okres i w przyszłości może nie spełniać już swojej roli czyli zabezpieczać gry przez kilka tygodni od premiery.

W czwartek w serwisie reddit rozeszła się informacja o złamaniu najnowszej wersji zabezpieczenia oznaczonego numerem 4.7. Z tej wersji oprogramowania miała korzystać gra Hunting Simulator której złamana kopia już trafiła do sieci. To kolejny cios wymierzony w austriacką firmę. Prawdopodobnie crackerzy rozpracowali już najnowszą wersję zabezpieczenia i będą mogli łamać gry korzystające z tej właśnie wersji w przyszłości. Według nieoficjalnych informacji z najnowszego zabezpieczenia korzysta gra Agents of Mayhem której crackerom jeszcze nie udało się złamać. Warto więc obserwować całą sytuację związaną łamaniem Denuvo bo czas w jakim grupy crackerskie będą rozpracowywać gry zabezpieczone przez Denuvo może mieć olbrzymie znaczenie dla przyszłości austriackiej firmy.

Warto wspomnieć, że za rozpracowanie najnowszej wersji zabezpieczenia odpowiedzialna jest włoska grypa CPY która obok SteamPunks oraz rosyjskiego crackera Baldmana przewodzi w łamaniu zabezpieczeń Denuvo. Choć w czerwcu złamano aż 18 gier z Denuvo to nic jednak nie wskazuje na to aby producenci gier rezygnowali z zabezpieczania swoich tytułów.

Pozostały jeszcze 3 gry które nadal opierają się działaniom crackerów. Są to Fernbus Simulator, Handball 17 oraz wspomniana wcześniej Agents of Mayhem. Nasza redakcja na bieżąco śledzi sytuację związaną z Denuvo i jeśli pojawią się jakieś nowe informacje w temacie to na pewno o tym napiszemy.

Źródło: RedditTagi: crack, crackerzy, denuvo, piractwo komputerowe,

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Najnowsza wersja zabezpieczenia Denuvo złamana?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wilk
Gość

Pozwoliłem sobie zmienić reklamę Denuvo na bardziej wiarygodną.
More than 10 days! That is how long one of the latest Denuvo-protected games has gone without being cracked simply unprecedented and a testament to one of Denuvo’s core principles: always keep innovating.

Jan Przegaliński
Editor

Faktycznie Agents of Mayhem zostało złamane w przeciągu 10 dni od premiery i dowiadujemy się o tym dzięki Tobie. Dzięki za info i komentarz.

CRV
Gość

Agents.Of.Mayhem-CPY

HAHA , jeszcze F1 2017

WIlk
Gość

Szybkość złamania denuvo (jeśli chodzi o CPY)
zależy od ilości plików zabezpieczonych przez denuvo. „White Day” zostało, złamane w jeden dzień
zabezpieczony był, jeden plik Dll. -mały developer to i mały Budżet na zabezpieczenie, (swoją drogą ciekawe ile kosztuje zabezpieczenie jednego pliku przez denuvo ).
Moim zdaniem denuvo poległo, kiedy zabrało się za zabezpieczenia indyków.
INSIDE (mała gra = mało plików) i piaskownica dla crackerów gotowa.

wpDiscuz