TP-Link – chiński producent sprzętu elektronicznego znany głównie z produkcji urządzeń sieciowych, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego smartfona marki Neffos. Według ukraińskiego portalu tehnot.com, nadchodzące urządzenie ma być reprezentantem najwyższej półki wydajnościowej. To dość zaskakująca informacja, gdyż w ofercie smartfonów marki Neffos nie znajdziemy takich właśnie urządzeń. Do tej pory firma była kojarzona z budżetowcami oraz przedstawicielami średniej półki cenowej. Obecnie najmocniejszym telefonem w ofercie marki jest Neffos X1 Max. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wkrótce ma się to jednak zmienić.

Nie znamy jeszcze nazwy nadchodzącego smartfona, ale poznaliśmy jego wygląd oraz kilka parametrów technicznych. Spoglądając na powyższy render trudno nie zauważyć podobieństwa do innego flagowego produktu obecnego na rynku – Samsunga Galaxy S8. Nowego urządzenia marki Neffos nie można jednak nazwać klonem Galaxy S8. To dlatego, że bardzo duża ilość producentów zdecydowała się poszerzyć swoje oferty o modele łudząco podobne do topowego smartfona Koreańczyków i w zasadzie taki wygląd stał się już pewnym standardem w projektowaniu nowoczesnych smartfonów.

Według źródła, telefon ma być wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Proporcje ekranu mają wynosić 18:9, czy jak kto woli 2:1. Na razie nie wiadomo w jakiej technologii został wykonany wyświetlacz. Wiemy natomiast, że sam telefon będzie posiadał wysoki współczynnik screen-to-body ratio, przez co czytnik linii papilarnych został umiejscowiony z tyłu urządzenia.

Jeśli już mowa o tylnym panelu to znajdziemy tam podwójną kamerę z matrycami o rozdzielczościach 16 i 20 Mpix i teleobiektywem z 2-krotnym zoomem optycznym. Przednia kamera do selfie ma być wyposażona w matrycę 16 Mpix.

Sercem telefonu ma być topowy układ Qualcomm Snapdragon 835 (z ośmiordzeniowym procesorem). Smartfon ma być również wyposażony w 6 GB pamięci RAM, a także w 256 GB pamięci wewnętrznej w najdroższym wariancie urządzenia.

Na tę chwilę to wszystko co można napisać o nowym Neffos’ie. To czy urządzenie przykuje uwagę klientów będzie zależeć gównie od ceny którą ustali producent oraz daty premiery sklepowej. Nie wiadomo kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowane, ale należy się spodziewać, że może to nastąpić jeszcze przed końcem tego roku.

Na koniec warto jasno zaznaczyć, że choć wszystkie powyższe informacje wyglądają na wiarygodne to jednak są nieoficjalnymi przeciekami. Póki nie otrzymamy oficjalnych informacji od producenta to nie możemy być niczego pewni.

Źródło: tehnot.com, androidos.inTagi: Neffos,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz