SpaceX ogłosiło swoje plany odnośnie projektu mającego zapewnić dostęp do internetu dla całego świata. Planują umieścić na niskiej orbicie dokładnie 4425 satelitów.

Przygotowania do operacji już trwają – jeszcze w tym roku ma zostać wystrzelony prototyp satelity. Drugi ma zostać umieszczony na orbicie w roku następnym. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie masowego umieszczania satelitów począwszy od roku 2019. Do roku 2024 na orbicie ma się znaleźć wystarczająca ilość satelitów, która pozwoli na uzyskanie całkowitej funkcjonalności systemu. Z opublikowanych informacji wynika, że satelity mają zostać zaprojektowane w sposób umożliwiający ich ciągłe ulepszanie, dzięki czemu system ma mieć możliwość stałego rozwoju i dostosowania się do wzrostu wymagań wraz z upływem czasu.

Wynoszenie satelitów będzie odbywało się przy pomocy rakiet Falcon 9 –  dwustopniowych rakiet nośnych mających znacząco obniżyć koszt wysyłania materiałów na orbitę poprzez wielokrotne wykorzystywanie jej pierwszego członu, który po wykonaniu zadania ląduje z powrotem na ziemi. Jest to kolejny ambitny plan firmy należącej do Elona Muska – obok planów misji załogowej na Marsa.Tagi: Elon Musk, Falcon 9, SpaceX,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz